Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Lapse üks residendist vanem, eestkostja või muu last perekonnaseaduse alusel ülalpidav isik, kes peab üleval kahte või enamat alaealist last, võib maksustamisperioodi tulust maha arvata täiendava maksuvaba tulu kuni 17 aasta vanuse lapse kohta alates teisest lapsest.

Loe edasi

Tere Oleksin tänulik, kui saate mind aidata seoses kinnisvaratehingu tulumaksustamise küsimusega. Minu eelmise elukoha korteriomandi müügi leping sõlmiti 29.11.2021 ning ma sain sellest müügist tulu. Tulumaksu kohustust polnud kuna tegemist oli minu elukohaga.

Loe edasi

Tulumaksuga ei maksustata tulu isiklikus tarbimises oleva vallasasja võõrandamisest. Täiendavalt on võimalik lugeda TuMS § 15/ lg 4 p 4/.

Loe edasi

Tulumaksuga ei maksustata kinnisasja, elamuühistu osamaksu või hooneühistu liikmesuse võõrandamisest saadud kasu, kui:

Loe edasi
Maksud, Maamaks

Maamaksu maksab maa omanik või MaaMS §-s 10 ettenähtud juhul maa kasutaja. Maamaksukohustus tekib jooksva aasta 1. jaanuaril ja maksuteade väljastatakse isikule, kes 1.

Loe edasi
Kinnisvara ostmine ja müümine, Tulumaks

Tere Juhus selline, et ema tegi paar kuud tagasi minu nimele korteri kinkelepingu aga nüüd oleks plaan see korter maha müüa. Kas sellisel puhul peab tulumaksu tasuma kui ema tühistab kinkelepingu(nagu ma aru saan siis aasta on selleks aega)?

Loe edasi

Tere Sooviksin täpsustada seoses päringu edasi kinkimisega kolmandale isikule. Päring on jõustunud mai kuus 2023 ning tegemist on suvilaga. Millised kulud sellega kaasnevad ja kas uus omanik on kohustustatud maksma ka tulumaksu kui soovib seda omakorda edasi müüa? Ette tänades

Loe edasi

Mahaarvamisi võib teha seaduses sätestatud korras ja ulatuses.

Loe edasi

01.09.2023 on tehtud arendaja poolt pakkumine, milles on märgitud uusarnduse (korteri) hind ning lisatud juurde, et sisaldab KM 20%. Reaalne vara valmimine juuli 2024, kuid VÕL sõlmitakse veel 2023 (sissemakse 15%).

Loe edasi

Tere! Küsimus on abielujooksul soetatud vara müügilt saadud tulu maksustamise kohta. Nimelt abikaasad sõlmisid abielu 1979. aastal. Abielu jooksul lõi üks abikaasa ettevõtte 1998aastal. Aastal 2000 ühineti teise ettevõttega. Ettevõtetesse tehti ka sissemakseid.

Loe edasi

Tere. Otsin, mis ma otsin googeldades omale vajaliku info leida aga ei leia niisiis loodan vajaliku abi ja info teilt saada.

Loe edasi

Tere õhtust lgp Hugo Legal Kas ma olen milleski valesti aru saanud, kuid kompromissi kinnitamise dokumendis RESOLUTSIOON punktis 1.3 on selgelt kirjas...............Kostja tasub hagejale kompromissi korras kokku 650 eurot, kas korras KOKKU ei tähenda seda, et hageja saab selle KOGU summ

Loe edasi
Maksud, Töö

Tere Lisatasu/boonus on üks töötasu osa, mis on töölepingu lisas kirjeldatud eesmärkide täitmise tulemuse kaudu. Töötaja on täna ettevõttest lahkunud, tööleping lõpetatud. Kehtiv töösuhe puudub.

Loe edasi

Tere Mehel on eelmisest kooselust 10 aastane laps (lapse emal rohkem lapsi ei ole) kellele maksab elatist ning praeguse kooselu ajal sündinud laps (alla 1a vanune, emal rohkem lapsi ei ole), kellega elatakse koos. Kas mehel on õigust täiendavaks maksuvabaks tuluks?

Loe edasi

Tere kui mul oli 2023 aastal hoolduslapsed, üks oli kuni 01.09.2023 ja teine on siiamaani, siis kas 2023 aasta tuludeklaratsiooni esitades, ei saa 9.7 Täiendav maksuvaba tulu kahe või enama lapse ülalpidamise korral. Kas kaks last peavad olema 2023 aasta lõpu seisuga?

Loe edasi

Tere, Saan ettevõtte osaluse müügist X summa (müün eraisikuna). See mõjutab minu aastatulu - võib juhtuda nii, et see ületab 25000 eur selle 2024. aasta kohta, ehk et maksuvaba tulu oleks 0. Küsimus on aga selles kui sissetulek on üle 25000 eur 2024.

Loe edasi

Palun andke nõu. Kliendil maatulundusmaal asub suur hobutall/laut. Soovib müüa. Kas tuleb tulumaksu maksta? Müüja on eraisik. Tänud ette

Loe edasi

Ehitusjärgus korteri ostmine Võlaõiguslik müügileping sõlmiti 25.10.21. Müüja müüb lepingu eseme Ostjale hinnaga...eurot. müüja avaldab, et ostuhind sisaldab käibemaksu( % ei ole toodud). ostuhinnast 25 tuh on tasutud.

Loe edasi

Tulumaksuga maksustatakse kasu (vt TuMS § 37ükskõik millise võõrandatava ja varaliselt hinnatava eseme, sealhulgas: kinnis- või vallasasja, väärtpaberi, nimelise aktsia, osa, täis- või usaldusühingusse tehtud si

Loe edasi

Ükskõik milline võõrandatav ja varaliselt hinnatav ese (sh kinnis- või vallasasi, väärtpaber, nimeline aktsia, osa, täis- või usaldusühingusse tehtud sissemakse, ühistule makstud osamaks, investeerimisfondi osak, nõudeõigus, ostueesõigus, hoonestusõigus, kasutusvaldus, isiklik kasutusõigus, rentniku õigus, tagasiost

Loe edasi