Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.
Siin saad küsida kiirelt ja lühidalt nõu juristilt.
Sinu küsimus ja juristi vastus avaldatakse rubriigis „Kiirelt kätte“ ning seda näevad kõik veebilehe külastajad.
Loe edasiRiigi toetatud õigusnõustamise eesmärk on pakkuda abivajajale kiiret, kvaliteetset ja soodsat esmast õigusalast nõustamist. Teenust pakuvad Justiits- ja Digiministeeriumi lepingulised partnerid, kes on valitud avaliku konkursi alusel:
Loe edasiTasuta õigusnõu eakatele pakub Eesti Pensionäride Ühenduste Liit, kellega sõlmiti alates veebruarist 2023 leping kaheks aastaks. Ministeerium on pikendanud lepingut kuni 31.12.2025. 2024. aastal sai õigusnõu ligi 1500 eakat.
Loe edasiLisaks riiklikult toetatud esmasele õigusnõustamisele, mida osutavad HUGO OÜ, Eesti Pensionäride Ühenduse Liit ja
Loe edasiTasuta õigusabi erivajadustega isikutele pakub Eesti Puuetega Inimeste Koda, kes on teenuse teostamisele kaasanud oma partneri SA Õigusteenuste Büroo. Eesti Puuetega Inimeste Kojaga sõlmiti alates märtsist 2022. aastal leping kolmeks aastaks. Ministeerium on lepingut pikendanud kuni 31.03.2026. 2024.
Loe edasiSee veebileht kuulub Justiitsministeeriumile ja me soovime, et https://www.juristaitab.ee/ on vastavuses avaliku teabe seaduse § 32 alusel kehtestatud ligipääsetavusnõuetega.
Loe edasiTöölepingu seadus (TLS) näeb ette seadusliku katseaja, mis tähendab, et katseaeg tuleneb seadusest ja selle kohaldamises ei pea pooled eraldi kokku leppima. Katseajaks on esimesed neli kuud alates töötaja tööle asumise päevast.
Loe edasiKaasomand või ühisomand tekib siis, kui asjal on mitu omanikku. Kaasomandi puhul on omanike kaasomandiosad määratletud ning neile kuuluvate kaasomandiosade suurust väljendatakse murruna (mõttelise osana). Iga kaasomanik võib käsutada talle kuuluvat mõttelist osa kaasomandis olevast asjast.
Loe edasiPärijate väljaselgitamiseks tuleb pöörduda notari poole. Notar alustab menetlust, kui keegi on selleks soovi avaldanud, mitte omaalgatuslikult.
Loe edasiPärimise vormistamise puhul tuleb arvestada notari tasuga. Pärimisega seotud notari tasud on notari tasu seaduse kohaselt järgmised:
Loe edasiKodune testament võib olla tunnistajate juuresolekul alla kirjutatud või omakäeliselt kirjutatud testament. Koduse testamendi puhul on väga oluline testaatoril omakäeliselt fikseerida enda nimi, testamendi tegemise kuupäev ja aasta, sest kodune testament kaotab kehtivuse, kui selle tegemise päevast on möödunud kuus
Loe edasiHüpoteek on kinnisasja pant, mis lihtsustab maaomaniku jaoks laenu saamist ja annab laenuandjale tagatise. Isikul, kelle kasuks on hüpoteek seatud (hüpoteegipidajal), on õigus hüpoteegiga tagatud nõude rahuldamisele panditud kinnisasja arvel.
Loe edasiTööleping on eeldatavalt tähtajatu. Tähtajalise töölepingu võib sõlmida vaid mõjuval põhjusel oma iseloomult ajutise töö tegemise ajaks, näiteks töömahu ajutise suurenemise tõttu, hooajaliste tööde tegemiseks või äraoleva töötaja asendamiseks.
Loe edasiAbielu lahutatakse kohtus, kui abikaasad vaidlevad abielu lahutamise või lahutusega seotud asjaolude üle või kui perekonnaseisuasutus ei ole pädev abielu lahutama. Üks abikaasadest võib esitada sellekohase hagiavalduse kohtusse ning põhjendama abielu lahutamise aluseid (abielusuhted on pöördumatult lõppenud).
Loe edasiPärandi vastu võtnud pärijale läheb üle pärandvara, mille koosseisu võivad kuuluda erinevad kohustused, mille pärija on kohustatud täitma (nt võlgnevused).
Loe edasi