päritud vara kinkimine

Tere Sooviksin täpsustada seoses päringu edasi kinkimisega kolmandale isikule. Päring on jõustunud mai kuus 2023 ning tegemist on suvilaga. Millised kulud sellega kaasnevad ja kas uus omanik on kohustustatud maksma ka tulumaksu kui soovib seda omakorda edasi müüa? Ette tänades

Päritud vara kinkimisel kinkija tulumaksu tasuma ei pea. Tulumaksuga maksustatakse saadud tulu. Tulu saab näiteks vara müüja ja müügilt saadud tulu kuulub ka tulumaksuga maksustamisele kui ei esine aluseid, mis tingivad tulumaksuvabastuse, näiteks müüdava kinnisasja kasutamine kuni müümiseni oma elukohana.