Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere! Pöördun Teie poole töögraafiku muudatuse osas. Nimelt töötan puhkekülas administraatorina. Madalhooajal ehk alates septembrist töötame graafiku alusel, mis meile enne kuu algust saadetakse. Seal võivad olla päevased 12-16h vahetused, kui ka öised 12h vahetused.

Loe edasi

Tere! Küsimus töölepingu kohta! Kas töölepingu punkt, mis sätestab et töötasu ( tunni kohta) sisaldab töötamist öisel ajal on seaduspärane v on õigustühine?

Loe edasi

Tere. Olen endine vanglatöötajast avalik teenistuja ja mulle on määratud eluks ajaks väljateenitud aastate pension. Praegu olen ka töötuna arvele võetud töötukassas ja saan töötuskindlustushüvitist. Olen 60 aastane ja vanaduspensionini on jäänud umbes 5 aastat.

Loe edasi

Tere, Olen töölepinguga töötaja. Nädal tagasi juhtus tööautoga õnnetus. Auto oli lukustatud, võtit ees ei olnud ja veeres tagurpidi mäest alla vastu maja seina.

Loe edasi

Tere, Kirjutan Teile seoses pensioni määramiseks vajalike dokumentide puudumisega. Nimelt on minu emal tööraamat kadunud, arhiivis töötamist tõendavaid dokumente ei leia.

Loe edasi
Töösuhted

Tere! Küsimus põhipuhkuse kohta.. Olen alla 7a lapse vanem. Sooviksin kasutada põhipuhkuse ühe osana ehk siis 28 kalendripäeva järjest. Firma sisekorra eeskiri näeb ette, et suveperioodil (01.05- 30.09) saab kasutada puhkust 14 kalendripäeva.

Loe edasi

Tere Kahjuks ei saa leida täpne vastus minu küsimusele seadusest ja erinevad juristid räägivad erinevalt. Mul on kaks töökohta ja samal ajal ma õpin, mõnikord ma pean võtma õppepuhkust. Kas igast firmast ma saan võtta 30 päeva õppepuhkust või 30 päeva läheb mõlema firma kohta?

Loe edasi

Kas 2024 ei kehti enam osalise või puuduva töövõimega töötajale iga-aastane puhkus mis oli 35 kalendripäeva? Tööandja ütleb, et see kaotati ära 2023aastal. Kahjuks ei leia kusagilt selle kohta informatsiooni.

Loe edasi

Tere! Minu abikaasa töötas töölepingu alusel bussifirmas bussijuhina 0,75 koormusega. Firma soovis palgata täiskoormusega juhti tema asemele ning abikaasa tööleping muudeti käsunduslepinguks.

Loe edasi

Tere! Olen sellises olukorras, et viibin hetkel vanemapuhkusel (laps saab kohe 2 aastaseks). Kirjutasin tööandjale detsembri algul, et sooviksin jaanuarist uuesti tööle naasta.

Loe edasi

Tere! Mul küsimus seoses koondamisega äri ümberkorralduse tõttu ettevõttes. Olen töötanud ettevõttes ligi 5 aastat ja mul on 4 last kellest noorim on 3-aastane. Olen lugenud et kui on alla kolmeaastane laps siis peaks inimene jäämä koondatavate järjekorras viimaseks.

Loe edasi

Mida tähendab tähtajalise töölepingu puhul lepingu peatamine seoses ajateenistusse kutsumisega? Kas leping peatub ja pikeneb ajateenistuses oldud aja võrra?

Loe edasi

tere, mu õde oli tööl (tal oli katseaeg, ülemus lasi ta lahti) kus ta teeb hinnapakkumisi. õde ei pannud tähele, et tarnija hinnakiri ei olnud eurodes, kuna varem pole sellist asja olnud, et hinnad poleks eurodes, ning nüüd lubas ülemus anda ta kohtusse ning nõuab 10 000€ kahjutasu.

Loe edasi

Olen lasteaia direktor. Oma põhipuhkuse ajal digiallkirjastasin lepinguid (tööleping uue töötajaga, hankelepping). Kas põhipuhkuse ajal antud allkirjad on õiguspärased?

Loe edasi

Tere Olen bussijuht, tööpäeva algus kell 6.25, tööpäeva lõpp 19.52. Esimene pool tööpäevast kell 6.25-10.04 ja teine pool tööpäevast 15.05-19.52. Kella 10.04-15.05 on vabaaeg, aga see vabaaeg istun bussis ja ootan, et saaksin tööle hakata.

Loe edasi

Tere. Minu vanemapuhkus lõppeb 8.01.24. ( kodus kasvavad 1a ja 4 a laps) Sain täna tööandjalt meilile tutvumiseks uue töölepingu. (Lisainfoks, et olen restoranis vahetusevanem) Lepingusse on lisatud järgnevad punktid: 2.5.

Loe edasi
Töösuhted

Tere. Küsimus on seoses töökiusuga. Üks kolleeg on käesoleval aastal üsna palju pommitanud sõnumitega. Algselt töötasime samas üksuses, aasta teisest poolest erinevates üksustes.

Loe edasi

Здравствуйте! Скажите пожалуйста имел ли право работададель сократить будущего папу, если до рождения ребёнка оставалось 32дня? Сам работадатель знал, что скоро у работника будет ребёнок неофициально. Сократили со дня.

Loe edasi

Tere, Olen sattunud olukorda, kus tööandja pole nõus töö puudusest tingitud vabade päevade eest maksma. Lühidalt siis hetkeolukorrast. Olen firmas töötanud üle 10 aasta, 13 oktoober sain koondamisteate, 3kuud etteteatamis tähtajaga ehk 14 jaanuar on viimane päev.

Loe edasi

Tere! Tahtsin küsida, kas sattusime inimese privaatsuse rikkumise otsa või ei. Minu mehel on konto kinni ja kohtutäitur peal. Tema on tubli ja lahendab seda probleemi: käib tööl ja igakuiselt arestitakse tal elatusmiinimumi ületav summa.

Loe edasi