Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere Kas korteriomanik võib (saab) ise korterist välja kirjutada tütart abikaasaga (tulnud Venemaalt 4 aastat tagasi). Põhjus,et suhtlust praktiliselt pole ja abistamist samuti. Mingit omavahelist lepingut pole.

Loe edasi

Tere, Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel (ametlik lõpukuupäev 17.05.2024). 2023 Mai kuus suhtlesin oma tööandjaga ning leppimisime kokku, et augustis kui suvepuhkused on läbi paneme täpse töölenaasmise kuupäeva paikka.

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere. Kui abielun mehega kellega meil kaks ühist last ja ta maksab elatis raha kohtumäärusega kas peale abiellu ametlikult jaab see kohtu otsus elatis rahaga jõustu või kaob?

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere.Mul on selline mure,et minu abikaasa on hasartsõltlane.Mängib oma palga iga kuu maha.Maksab ainult ühiselt soetatud maja laenu ja ülejäänud raha läheb mängimiseks.Mina maksan kommunnaalid ja elatan tervet peret oma palgast.Ta on võtnud minu seljataga kiirlaene umbes 10000 euro ulat

Loe edasi

Tere Küsimus elatisabi saamise kohta. Kuna lapse isa elatist ei maksa, tasub riik elatisabi. 06.juunil saab laps 18 aastaseks. Lapsel on lõpetatud 8 klassi, kuna tervislikel põhjustel on hariduse omandamine erinevalt tema eakaaslastest võtnud rohkem aega.

Loe edasi
Ülalpidamise kohustus, Hooldusõigus

Tere! Olukorrakirjeldus: Olen 20ndates naine, alla 0 kuuse lapse Ema, ning saan kuus miinimum emapalka + lapsetoetust (80€). Lapse isa on lahutatud ning enne noorimat (minu) last on varasemast abielust 2 alaealist ning 1 täiskasvanud (19) laps.

Loe edasi
Vanemahüvitis

Küsimus puudutab vanemahüvitise vähendamise korda. Miks on vanemapuhkusele eelnenud kuul teenitud tulu (palk), mille laekumine toimub vanemapuhkuse esimesel kuul ( eelmise kuu palk laekub uue kuu alguses) võetud hüvitise vähendamise aluseks?

Loe edasi

Tere! Mida teha, kui mu praegu 15-aastasele lapsele on kohtu abil elatis välja mõistetud (3 aastat tagasi), lapse isa pole elatist praktiliselt maksnud, kuid nüüdseks on liikumatu ja töövõimetu (elab sotsiaalmajas)? Kas peaksin riigilt abi saamiseks uuesti kohtutee ette võtma?

Loe edasi
Ülalpidamise kohustus

Tere. Mul on küsimus elatisraha osas. Kui laps on 18 a, aga pole katkestanud õpinguid. Peale 9 klassi saime teada augustis, et ta ei saanud valitud kooli.

Loe edasi
Eestkoste, Kinnisvara

Tere. Soovin oma maja kirjutada alaealiste laste nimele. Tean,et see käib läbi kohtu aga mismoodi?

Loe edasi
Elatis lapsele, Kinnisvara

Tere Pöördun Teie poole, et paluda õigusabi seoses kahe olulise küsimusega – perekonnaõiguse ja asjaõiguse valdkonnas.

Loe edasi

Tere, Olen lapsega tema isast juba mitu aastat eraldi elanud, aga ühine hooldusõigus on alles. Lapse isaga suhtlemine on minimaalne ja asjade ajamine läheb järjest keerulisemaks. Kui kaua võib aega võtta ühise hooldusõiguse muutmine/lõpetamine juhul, kui saan lapse isa nõusoleku?

Loe edasi

Tere! Sooviks uurida, kuidas on tarbekas lastel käituda pensionärist ema (75a), kes on hooldekodus (tugeva abivajadusega teenusel). On selgunud, et emale on andnud üks kiirlaenu asutus kokku ~3000 euro kanti kiirlaene.

Loe edasi

Tere! Kui lapse isa on andnud mu kohtusse seetõttu, et ta ei soovi lapsele miiniimumsummas elatist maksta ja selleks on määratud kohtuistung, siis kas mina pean tõendeid koguma selle teema kohta, kui jah siis milliseid tõendeid?

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere! Probleem lapse elatise määramisel. Vajalikud detlailid: 1. Laps 9a 2. Laps 15a Ema ja isa elavad eraldi 1 laps elab 95% ajast ema juures kuna ta ise ei soovi tulla isa juurde. Samas Isal on selleks reanditud eraldi suur 4 toaline 2.

Loe edasi

Tere! Meil tekkis elukaaslasega ühine tüli tobeda asja üle mis puudutab meie ühise lapse tervist. Lapsel tekkis mitu järjestikkust haigestumist mis viimaks lõppes lapse perearsti hinnagul võimaliku kopsupõletikuga.

Loe edasi

Tere päevast, olen mehhiklane, elan pikaajaliselt Eestis. Soovin taotleda kohtult luba abielu sõlmimiseks Eestis ilma abieluvõimetõendita. Mis avaldus tuleb kohtule esitada?. Mida peab taotlus sisaldama? Aitäh

Loe edasi

Tere! Seaduse järgi peab omavalitsus tagama 1,5- aastaseks saanud lapsele lasteaiakoha. Tallinn kirjutab oma kodulehel, et “lasteaiarühmad komplekteeritakse vahemikus 1. mai kuni 15. august”.

Loe edasi

Tere Küsimus on lapse perekonnanime vahetamisega. Mul on poeg 11 aastane, lapse bioloogiline isa ei ole temaga kordagi kontaktis olnud ja ei suhtle ka meie omavahel.

Loe edasi

Tere! Kuidas vormistada abielu lahutamise eraldi esitatavat avaldust, kui üks abikaasa elab välismaal, on valmis seal avalduse täitma ja notariaalselt kinnitama? Kas avalduse vormi on võimalik leida ka ingliskeelsena?

Loe edasi