Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut
Piiriülene asjaajamine

Tere Eestis kehtib seadus, et täisealised lapsed on kohustatud ülal pidama oma vanemat, kui viimane ise hakkama ei saa. Mõtlen just seda poolt, et kohustatud tasuma näiteks vanema hooldushaigla/hooldekodu tasusid.

Loe edasi

Vanematel on notariaalselt kinnitatud abikaasade vastastikune testament, mille alusel nad on määranud üksteisest oma ainupärijateks. Isa on nüüdseks surnud ning ema sooviks korteri maha müüa (korter on erastatund ning ema nimel).

Loe edasi

Tere Sooviksin saada informatsiooni testamendi kohta. Minu isa on teinud testamendi minu emale (seaduslikule abikaasale), kas ka lapsed on veel seaduslikud pärijad isa surma korral. Või läheb kogu vara isa surmakorral ainult tema abikaasale ehk minu emale? Ette tänades

Loe edasi

Tere. Natuke konteksti. Ostsin auto automüüja(firma) käest mis peale 500km sõitu tuli viia parandusse. Leppisime müüjaga kokku et viime auto Tartu firmasse Autohospidali OÜ. Kui helistasin neile, tuli välja et nad ei teadnud asjast midagi.

Loe edasi

Tere. Minu küsimus on seotud arve esitamise tähtajaga. Mai kuus 2022.a. ostsin mina krunt aiandusühistus. Augusti kuus 2022.a. kirjutasin e-maili aiandusühistu haldurile, kus teatasin, et olen krundi uus omanik. Sain vastuse, kus seisis "Aitäh".

Loe edasi
Elatis lapsele, Täitemenetlus

Tere. Kas laps, kes on üle kahe aasta surnud (ametlik surmatunnistus minul puudub kuna ema keeldus mulle seda andmast) saab kohtutäituri kaudu nõuda elatisvõlgnevuse tasumist? Täpsustuseks- laps elas emaga Inglismaal.

Loe edasi

Kui inimesel on kohtutäituri poolt määratud maksegraafik selle aasta sees, kus peab ta teisele inimesele (lapsele) maksma kindlat summat, siis kas inimene, kes maksab, saab väita, et eelmisel aastal toetatud autole maksev summa läheb arvesse ja nüüd kui ta tõendab selle, siis ta on just

Loe edasi

Mõlemad vanemad lahkusid 3 kuu jooksul. Nende kinnisvara oli erastamise käigus ühe lapse nimele pandud. Kas nüüd teine laps on kõigest ilma?

Loe edasi

Tere. Tööandja maksis mulle lapsesünnitoetust 200 eurot aga kohtutäitur võttis selle kohe minu kontolt maha ja ütleb et see õigus on olemas isegi peale seda kui selgitasin mis raha see oli. Küsimus kas tal on see õigus olemas või mitte? Ette tänades

Loe edasi

Tere! Oleme naisega lahus kuid meil on 2 aastane laps. Elame eraldi. Meil on kokkuleppe, et laps võib mõned päevad olla minu kodus ning jääda ööseks minuga.

Loe edasi

Tere. Mina ostsin krunt aiandusühistus. Krundil ei ole mingit maja, hoonet, ehitist, vett/kaevu, ei ole liitumist elektriga. Kas mina pean sisse astuma aiandusühistu liikmeks ja maksma aastane liikmemaks?

Loe edasi

Kui ühistu esimees ignoreerib katuse parandamist, mistõttu iga tugevama vihma ajal tilgub vesi sisse. Vesi on ju lae katki teinud, nii et külm tuul puhub sisse. Kuidas ühistut panna oma kohustusi täitma? Või kohustuste täitmajätmisel vastutusele võtta?

Loe edasi

Tere. Küsimus järgmine, olen ainuosanik kolmes ettevõttes , soov ettevõtetele kuuluvaid kinnisvarsid(lao ruum, kontor) rentida ühelt ettevõttelt teisele, üürilepingu alusel ,kas see on seaduslik

Loe edasi

Tere Jäin politseile kaks nädalat tagasi vahele radaripüüdjaga. See on seade mis tuvastab lähedal asuvaid kiirust mõõtvaid politsei autosid. Sain selle eest väärteoprotokolli, mille otsust ma pole veel saanud. Trahv selle eest on maksimaalselt 400 eurot.

Loe edasi

Tere! Sain parkimise eest Tartus trahv. Praegu mulle saadeti ärikiri standartkiri täht. Kui mina ei õnnestu saada kätte seda kirja postilt, kas võib mind Tartu linnavalisus kuidagil trahvida rohkem või nõuda veel rohkem?

Loe edasi

Kas ja kui kaua kehtib ruumide omaniku vahetumisel olemasolev üürileping või peab uus omanik enda nimel sõlmima uue üürilepingu. Kas üürnikul on õigus lõpetada ühepoolselt leping omaniku vahetumisel.

Loe edasi

Vajan juriidilist abi küsimuses, et olukorras, kus kortermajja on veetud kanalisatsioon ja vesi, soovib teise korruse korter endale saada vee ja kanalisatsiooniga ühendust, kus seda pole varem olnud, läbi alumise korteri (kus on vesi ja kanalisatsioon juba ühendatud.

Loe edasi

Tere! Ma üritan aru saada, millal lõpeb tähtajatu leping spordiklubiga, kui õpilane ei käi enam trennis. Mul on selline situatsioon. 2018 aastal (märts) oli sõlmitud leping spordiklubiga.

Loe edasi

Tööandja tegi hoiatuse tööleping erakorraliselt üles öelda,kui töötulemused ei parane 24.augustiks.Hoiatuses on viide töölepingu seadusele paragrahv 88 lg 1 p2.

Loe edasi

Tere.mul mure järgmine.ema võttis kunagi minu peale 2 laenu.1 laenu nüüd pidin hakkama ise kinni maxma.ja siis jätab korteri mulle ja kirjutame ringi.rõhutas koguseg et korter jäeb mulle.(selle kohta ka screenshotid olemas)kuid nüüd ei kirjuta ümber ega ka jäe see korter mulle.poolteist

Loe edasi