Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut
Kaasomand

Korteriühistu Põhikirjas on kirjas, et kui korteriomanik ei täida ühistu liikme kohustusi (suitsetab aknal, loobib konisid, ei luba juhatuse liikmeid vajadusel korterisse, ladustab asju üldkasutataval pinnal, jne.), siis on juhatusel õigus nõuda temalt leppetrahvi tasumist 100.- eurot i

Loe edasi
Kaasomand

Tere! Selline küsimus, et meil on abikaasaga enne abielu soetatud maatükk kaasomandis 50/50 (lahusvara).

Loe edasi

Korteriühistu liikme ja kutsealaselt vanemraamatupidaja A K hinnangul ei kajasta 2023. aasta majandusaasta aruanne õiglaselt juhatuse tegevust ja korteriühistu finantsseisundit 31.12.2022 ja 31.12.2023 lõppenud majandusaastate kohta.

Loe edasi

Tere, 9 kuud tagasi sai välja kolitud ühislaenuga ostetud korterist, kus elasin 6 aastat koos lastega ja elukaaslasega. Korterit ostes ei saanud mina positiivset laenuotsust kodupangast kuid elukaaslane sai, tingimusel, et mina olen kaastaotleja.

Loe edasi
Kinnisvara ostmine ja müümine

Kinnisvara müümisjärgse tehingu järel soovib müüja elada veel müüdud elamispinnal. Mida teha? Samas läheb kinnisvara peale müüki uue omaniku nimele kinnisturegistris. Kas kinnisturegistrisse teeb kande tehingupäeval notar või jääb kinnisturegistrisse registreerimine ostja kohustuseks?

Loe edasi
Kinnisvara ostmine ja müümine

Milliseid dokumente, tõendeid, lubasid on vaja, kui kortermaja korteris on mõni kergsein eemaldatud suurema ruumi loomiseks? KÜ-l oli omanikule kergseinte eemaldamise luba antud! Kas sellest piisab? Korteri müügi-ostu juures on seda vaja teada.

Loe edasi

Küsimus puudutab KÜ üldkoosoleku protokolli. Kas ma saan õigesti aru, et vastavalt MTÜS § 21 lõike 6-le, protokollile peab olema lisatud nimekiri koosolekul osalejatest, mis on mainutud MTÜS § 21 lõikes 3(1).

Loe edasi
Kaasomand

Elan kaasomandis olevas majas.Kasutuskord määratud.Läksin kuivanud puud saagima,nõuti kaasomaniku luba.Olememe ehitanud koos aia,minu osa kordades pikem ja kallim,kas ka aed on ühisomand ja maksta tuleks võrdselt ?Kaasomanik lammutas oma osas ahju,kas ka see pole ühisomand ja sellega on

Loe edasi

Maja kaasomandis,katus laseb läbi,vaja renoveerida.Projekti lubas koostada kaasomaniku sõber.Nüüd projekt valmimas,millele lisatud tööd,mida me pole kunagi arutanud ei ole ,need tööd suures osas kaasomaniku enda huvid.

Loe edasi

Olen lugenud eelnevaid vastuseid kulude jaotuse kohta korteriühistus.

Loe edasi
Kinnisvara ostmine ja müümine, Tulumaks

Pärisin eelmisel aastal vanaema kinnistu müügist ühe viiendiku. Elan välismaal, ainuke sissetulek on Disability Allowance, kas pean tulu deklareerima?

Loe edasi
Kaasomand

Vahetati ära veemõõtjad ja fikseeriti näidud.Mina olen aga maksnud vett ette ,st näidust olen kogu aeg rohkem maksnud.kas mul on õigus nõuda korteriühistule tagasi arvestust mida nad ei taha teha.

Loe edasi