Volikiri kasutamiseks välisriigis

Volikiri kasutamiseks välisriigis

Dokumendid välismaal

Sain veebruaril 2024 hilisõhtul pettuse ohvriks, kui raha läks Keenia kaupmehele (suure Aafrika kaupluse kaudu). Esitasin kohe avalduse ka meie politseisse, mille põhjal alustati Eestis minu juhtumi kohta kriminaalmenetlust. Saatsin politseile kogu minu poolt kogutud teabe, sealhulgas kaupmehe ja Keenia pangalt saadud andmed: inimese nimi, telefoninumber, e-post ja linn. Samuti usun, et neil on veel täiendavad andmed, näiteks aadress, kuid kuna need on isikuandmed, ei ole mul kui eraisikul neid õigust saada. Vahepeal soovitas Keenia ombudsman mul võtta ühendust Keenia politsei ja konsuliga. Kahjuks ei ole meie aukonsul Keenias suutnud edasiste sammude kohta teavet anda ega vasta enam minu kirjadele. Keenia küberpolitsei on mulle teatanud, et nad on juhtumi kohta teavet digitaalselt säilitanud ning koostööd teinud õiguskaitsemeeskonnaga. Õiguskaitsemeeskond omakorda soovitas Eesti Politsei- ja Piirivalveametil koordineerida tegevust Keenia politseiga ning uurida juhtumit piiriülese koostöö raames. Siiski ütles minu menetleja, et teavet ei edastata Interpolile. Keenia politsei aga ütles mulle, et teave tuleb edastada "piiriülese koostöö" raames, et nad saaksid juhtumi menetluse algatada. Võtsin ühendust Keenia advokadibürooga, kes vastas: "Palun saatke meile notariseeritud volikiri, mis annab meile õiguse esindada teid ja esitada kaebus teie nimel, tasu eest." Minu küsimused on: Kuidas saan anda advokaadile Keenias "notariseeritud volikirja"? Kas on võimalik minu juhtumi puhul veel midagi teha ja kas seda saab teha tasuta? Tänan!

Välisriigis kasutamiseks saate koostada volikirja Eesti notari juures, selle apostillida ja tõlkida vajalikku keelde. Eesti ametliku dokumendi välisriigis kasutuskõlblikuks vormistamisest saate rohkem lugeda veebilehelt https://www.notar.ee/et/teabekeskus/apostillimine

Vastatud:
21.11.2024

Väidetav trahv välisriigist

Väidetav trahv välisriigist

Dokumendid välismaal

Tere! Sooviks infot, abi. 25.10.2023 tuli kiri postkasti, et pean maksma trahvi summas 400€ või istuda vanglas 44h. Trahvi peab tasuma 2 nädala jooksul. 25.11.2023 rentisin auto Sloveenias, (linnas Maribor) ettevõtte ATET Rent a car, kus küsiti kuhu sõidan ja öeldi, et peab ostma tolli kaardi, et saaks tasulist teed kasutada, mingist teisest kleepsust juttu ei olnud. Helistasin asutusse, kes väljastas trahvi ja uurisin, mille eest pean maksma, kus eldi, et autopeal ei olnud kleepsu, et saaks kasutada tasulist teed, kuigi tollikaart oli olemas, mida kontrolliti ja tehti auku, lisks sellele kontrolliti load ja ID-kaarti. Ega piiril ei kontrolliti, kas vajalik kleeps oli olemas vöi mitte. Kahtlane on see, et dokumendid tulid aasta pärast ja telefoni number, mis on paben peal algusega +43 on topelt. 25.10.2023 suhtlesin veebipolitseinikuga (Alik Säde), kes ütles, et tegemist on tsiviilasjaga ja selle eest vangi ei panda ja kiirelt vaadates oli palju vigu ja see on pettus. Ja täna tuli meeldetuletus kiri postkasti, et on tasumata trahv ja maksmisetähtaeg on viivitamatult. Tahaks teada Teie arvamust ja jään ootama Teie vastust. Kuhu ma võin saata pildid kirjadest, mida ma olen saanud 25.10.2023 ja 04.01.2024 

Teie kirjelduse kohaselt tundub tõepoolest tegemist olevat pettusega. Seda enam, kui veebipolitseinik sedasama arvas. Soovitaksin Teil saadud kirjade alusel teha Eesti Politseisse süüteoteade pettuse ja väljapressimise kohta. Politseil on võimalus välja selgitada, mis asutus see on, mis selliseid trahve saab määrata, kas trahvil saab üldse olla õiguslikku alust ja kas vaid kleepsu puudumine saab olla karistatud 400 eurose trahviga või on tegemist pettuse ja väljapressimisega, nagu nii mina kui veebipolitseinik arvame. Asi tundub seda enam kahtlane, et raha tasumata jätmisel ähvardatakse vanglaga. 

Vastatud:
08.01.2024

Koopia õigsuse kinnitamine

Koopia õigsuse kinnitamine

Dokumendid välismaal

Kus ja kes saab kinnitada dokumendi ( id kaardi) õigsust, kui on vaja id kaardi koopia saata välisriiki?

Soovitan Teil selle küsimusega pöörduda vastava riigi esindusse Eestis. Mõningaid dokumente saab kinnitada vastava riigi konsulaarametnik, ka notar saab  kinnitada elektroonilise ärakirja, sh skaneeritud koopia, õigsust. Sõltub kasutamise otstarbest ja riigist, milles dokumendi koopiat kasutada kavatsetakse.

Vastatud:
08.08.2023

Millal kinnitab notar allkirja õigsuse?

Millal kinnitab notar allkirja õigsuse?

Notar kinnitab allkirja õigsust siis, kui allkiri on antud notari juuresolekul või kui allkiri on omaks võetud notari juuresolekul, mille kinnitamiseks on allkirja andja notari juuresolekul vastava märkuse omakäeliselt allkirjastanud. Allkirja õigsuse kinnitamiseks teeb notar notariaalmärke. Notar ei kontrolli üldjuhul selle dokumendi sisu, mille allkirja ta kinnitab.

Kontrollitud:

Kes on pädev dokumendi ärakirja õigsuse kinnitamiseks?

Kes on pädev dokumendi ärakirja õigsuse kinnitamiseks?

Dokumendi ärakirja õigsuse kinnitamise pädevus on notaritel, aga ka vandetõlkidel ja valla- ning linnasekretäridel. Need isikud võivad kinnitada ükskõik mis dokumendi ärakirja õigsust. Vandetõlk kinnitab vajaduse korral tõlgitava dokumendi ärakirja õigsust. Teised ametiasutused võivad kinnitada ainult enda väljastatud dokumentide ärakirja õigsust.

Kontrollitud:

Kes on pädev dokumendi tõlke õigsuse kinnitamiseks?

Kes on pädev dokumendi tõlke õigsuse kinnitamiseks?