Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.
Riigi pakutavad sotsiaalkindlustushüvitised tagavad sissetuleku vanaduse, haiguse, töövõimetuse, toitja kaotuse, lapse sünni ja töötuse korral. Riiklikke toetusi reguleerivad erinevad seadused ja need on korraldatud erinevate ministeeriumide ja asutuste kaudu.
Loe edasiJäin leseks 2023 aasta detsembris, poeg ütles, et ma peaksin saama mingit lesetoetust. Kas see on õige? Kui on õige, siis mida ma selleks tegema peaksin?
Loe edasiKas välismaalt invaliidsuspensionit saav alaliselt Eestis tagasi kolinud inimene saab taotleda Eestis eelpensioni? Hädasti oleks vaja arstiabi/tervisekindlustust.
Loe edasiTere Olen juhatuse liige ettevõttes. Töötuna arvel. Ettevõttes on arvel hobused ja maa. Eelmise aasta eest sai ettevõte PRIA toetusi loomade eest ja maa eest. Lisaks on ettevõttes tööl 1 inimene, aga on eelmisest aastast lapsehoolduspuhkusel.
Loe edasiTere, Mul on diagnoositud autismispektrihäire, generaliseerunud ärevushäire, obsessiiv-kompulsiivne häire, sotsiaalfoobia, lihtfoobia, depressioon ja paanikahäire. Ma ei tule toime igapäevaste tegevustega kodus ning üldse mitte kodust väljaspool, olen kodune.
Loe edasi§ 131. Sissetulek, millele ei saa pöörata sissenõuet Kas sinna alla käib töövõimetoetus mida makstakse töötukassa poolt? Punkt 9 on välja toodud, et välja arvatud ajutise töövõimetuse hüvitus.
Loe edasiSotsiaalkindlustusamet on hilinenud lastetoetuste ja suurperetoetuse maksmisega. Tegin SKA-sse päringu makse hilinemise kohta, mille vastuseks sain, et ekslikult on toetus jäänud määramata. Toetused jõuavad minuni kaks nädalat hiljem.
Loe edasiTere, Aastal 2025 on riiklik sissetulekupiir 360 €, mis peab inimesele kätte jääma peale eluasemekulude ja muude põhjendatud kulude tasumist. Minu ainsaks sissetulekuks on osalise töövõimetoetus 370 €.
Loe edasiTere! Kui inimene kirjutab teise inimese enda elamispinnale sisse, siis kas ta saab inimese vajadusel ka ilma tema nõusolekuta välja kirjutada? Kas sissekirjutusega võivad omanikule ka mingid probleemid/kohutused kaasneda?
Loe edasi