Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut
Abikaasade varalised suhted

Tere. Ostsime abikaasaga maja 08.03.2007a.Maja sissemaksuks läks ämmale kuuluva korteri müügi raha.Varalahusus lepingut ei ole tehtud.Maja on kirjas ühisvarana.Minu küsimus oleks,et kui suur on lahutuse korral minu osa?

Loe edasi
Elatis lapsele

Kas isal ,kellel on elatise võlgnevus ja kes taotleb elatise viimist null euroni asjaoludel,et laps elab nüpd temaga likvideeritakse sel juhul kui kohus nõude rahuldab ka elatisvõlgnevus ?

Loe edasi

Mida teha olukorras, kus ühiste alaealiste laste välismaalasest isa siseneb minu ja meie ühiste laste koju omaalgatusel ilma etteteatamata vastavalt oma soovile saades võtmed 10.aastase tütre käest?

Loe edasi

Tere! Minu juhtumil figureerivad kolm inimest: ema - pankrott, mina - üliõpilane päevaõppes (töötan lisaks natuke) ja minu õde. Minu omandid küsimuste jaoks: 1)maja - mille ostmise leping on tehtud minu poolt, omaniku ümberkirjutamist veel pole tehtud.

Loe edasi

Tere, oleme abikaasaga lahku läinud (ametlik lahutus jõustub 22.01.24). Meil on 2 last ühisest abielust ja tal 1 uus laps. Seni tulid lasterahad mulle, aga nüüd soovib abikaasa neid endale. Siiani on rahaasjades usaldus ja olen sellega nõus.

Loe edasi
Elatis lapsele, Elatisabi

Tere!

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Enne abielu lahutamist jagasime vara ära, tegime varalahususelepingu ning üks abikaasadest oli nõus konkreetse summaga mille eelnevalt enne notariaalset tehingut ka allkirjastasime, kuid nüüd paar kuud hiljem nõuab lisaks raha, t pean temale maksma.

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere! Kirjutan seosega, et O N (xxx) esitas kohtule hagi elatise suuruse vähendamiseks. Et iga lapse täisealiseks saamiseni maksab O N igale lapsele elatist summas 50 eurot kuus. O N`il on hetkel raske materiaalne olukord ja suured terviseprobleemid.

Loe edasi

Tere Mul on eksabikaasaga sõlmitud kohtulik ja kehtiv kompromissleping elatise tasumises.Tema juures elab 2 meie ühist last(14a.

Loe edasi

Tere. Kuidas ma saan lapse isalt elatist nõuda? Kas seda saab netis teha ja kus või kuidas või mida ma selleks tegema pean?

Loe edasi

Tere! Küsimus selline, et mul on 17a tütar kes läks oma elu peale.

Loe edasi

Tere. Olen kodune 1a7k lapsega lapsehoolduspuhkusel kuni lapse 3a saamiseni. Soovin minna tööle kuid tööandja ûtles et hetkel pakub poolt kohta kuna täiskohta enam pole ma saaksin samas firmas ka täiskoha kuid mulle isegi sobib see pool kohta hetkel.

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere.Teemaselles et abielus ollus soetasime maja,enam koos ei ela ja mina selles enam ei ela sooviks laenust ja majast lahti saada.Või siis mis varjandid on olemas.

Loe edasi

Tere Minu mure selles et läksin 10a tagasi lahku oma elukaaslasest kellega on meil 3 last ,kuna lapsed minu nimel siis alimente ei ole ma peale pannud,sest siis tuleb hakata tõestama et tema lapsed jne Siiani saime ka üsna hästi läbi ,kuigi ta lapsi rahaliselt ei toetanud Nüüd võttis mõ

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Mul on tulemas kohtus lahutus 6.02.2024 Mees andis lahutuse sisse, kohtu kaudu selle pärast, et minu sissekirjutus on soomes. Muidu polegi probleemi aga tulemas on ka varade jagamine, meil on kahepeale maja Viljandi kesklinnas ja korter 1 toaline korter Taeblas.Laenu pole.

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere. Mul on tütar, kes on 16 aastane. 2022 aasta juuni kuu sees saatis lapse isa, kes on sünnist alates märgitud lapse sünnitunnistusele, mulle messengeri dna testi vastuse. Samal ajal tegi ta neljale erinevale lapsele dna testi. Vastus tuli, et minu tütar pole tema laps.

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere! Soovin küsida nõu. Asi seisneb selles, et minu sõbral on ema ja isa lahku. Isa saadab igakuiselt raha suuruses umbes 1000 eurot. Isa pani raha igakuiselt kontole, ning sõbral, sesoses sellega, et tema oli alla 18-aastane polnud selle kontole sisepääsu.

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere! Viibin Eestist ära aastas 9 kuud ja 3 kuud olen Eestis ja maksan elatist 13 a lapse eest. Kui viibin Eestis on laps 3st kuust 75 päeva minu juures. Kas pean elatist maksma ka siis kui laps minu juures?

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tänan, sain vastuse kätte, vot just sellest arvutusest ma aru ei saa, palun kirjutage siia veel need numbris arvutusega. Minu arvutus: 130 000+ 20 000= 150 000/2=75 000 -10000(pool korterist)=65 000 aga kui saan 55 000 siis maksan ju talle kogu korteri hinna täis osas 20 000?

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere Mulle esitati alimendi nõue. Kus on kirja pandud et ei täida lapse ülalpidamis kohustusi, kuigi olen täitnud kõik kohustused ja on olemas panga ülekande väljavõtted. Kokkuleppe summast on on täidetud seda rohkem kui määratud on. Kas määruse põhjus on valesti määratud?

Loe edasi