Lapse isast põlvnemise tuvastamine

Tere Minu mure selles et läksin 10a tagasi lahku oma elukaaslasest kellega on meil 3 last ,kuna lapsed minu nimel siis alimente ei ole ma peale pannud,sest siis tuleb hakata tõestama et tema lapsed jne Siiani saime ka üsna hästi läbi ,kuigi ta lapsi rahaliselt ei toetanud Nüüd võttis mõned aastad tagasi omale uue naise ja hakkasid levima jutud et viimane laps pole tema oma ja sellepärast tahaksingi teha talle dna testi et vastupidist tõestada ja seljuhul ka alimentide peale panna Aga ma ei tea kuhu ja kelledele ma täpsemalt pöörduma pean, sest vabatahtlikult see mees ilmselt nõus ei ole Parimat soovides

Kui isa ei nõustu enda isadusega, saab esitada kohtule avalduse põlvnemise tuvastamiseks ja sellel eesmärgil DNA analüüsi määramiseks. Samas menetluses on võimalik esitada ka elatisnõue. Avalduse menetlusse võtmise järgselt määrab kohus DNA ekspertiisi, kuhu isa ja laps on kohustatud minema. Peale põlvnemise tuvastamist teeb khus lahendi lapse andmetesse isa kohta kande tegemiseks ja elatise määramiseks, kui seda on taotletud.