Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Kõigi Eesti piirkondade kinnistus- ja registriasju haldab Tartu Maakohtu juurde kuuluv kinnistus- ja registriosakond, Tartu Maakohtu registriosakonna kontaktandmed.

Loe edasi

Äriregistrit, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrit, kommertspandiregistrit ning laevakinnistusraamatut peavad kohtu kinnistus- ja registr

Loe edasi

Antud peatükist leiate vastused kõige enam esitatud küsimustele ettevõtlust puudutava õigusliku regulatsiooni kohta.

Loe edasi

Olles saanud ärikeelu, peate astuma tagasi nende ühingute juhtorgani liikme kohtadelt, milles ärikeelu määranud kohus Teil olla ei luba. Kui Te ise aktiivne ei ole, algatab registripidaja ühingu suhtes menetluse, andes ühingule aega vähemalt 6 kuud juhatuse seaduse nõuetele vastavaks viimiseks.

Loe edasi

Laevad tuleb registreerida laevakinnistusraamatus. Rohkem infot selle kohta, millised laevad tuleb registreerida ja mida selleks tegema peab, leiate Justiitsministeeriumi Laevakinnistusraamatu veebilehelt.

Loe edasi

Vabade elukutsete kohta, milleks nimetatakse kõrgkvalifikatsiooniga ameteid, kus kutsealased põhitoimingud tehakse isiklikult (neid ei saa palgalistele abilistele delegeerida), sõltumatult ja enda vastutusel ja kes tegutsevad vastavate seaduste alusel, saab lugeda vastavatest

Loe edasi

Registriandmetega saate tutvuda äriregistri teabesüsteemi kaudu või notaribüroodes.

Loe edasi

Puuduste kõrvaldamise määruses märgitud puudused tuleb määratud tähtajaks kõrvaldada, et oleks võimalik teha kandeavalduses taotletud kanne.

Loe edasi

Äriregistrisse kantud andmete muutumisel tuleb viivitamata esitada avaldus äriregistrisse kantud andmete muutmiseks. Avalduse saate esitada e-äriregistri kaudu.

Loe edasi

Küsimused, mis puudutavad avalduse koostamise tehnilist poolt ettevõtjaportaalis, tuleb esitada ettevõtjaportaali kasutajatoele (nende kontakt).

Loe edasi

Tere, ettevõte likvideeriti majandusaasta aruannete esitamata jätmise tõttu. Ettevõtte pangakonto oli veel avatud ja ekslikul kombel tehti sinna makseid.

Loe edasi
Ettevõtlus

Kaubamärgi registreerimine füüsilise või juriidilise isikuna tuleviku perspektiivist? Mis on erinevad kaalutlused just pikemas perskektiivis, kui valin, kas registreerida kaubamärk füüsilise või juriidilise isikuna?

Loe edasi

Hello, I has eresident card and send application to renew it. Because my current card issued until 06/01/2025. But I received notification about refusal from PBGB for e residence digital identity card.

Loe edasi