Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere Soovin teada järgnevat: käin tööl ning minu pangakontod on kohtutäituri poolt arestitud. Iga kuu kannab tööandja otse kohtutäiturile teatud summa ja varsti hakkab üks minu võlgnevustest tasutud saama. Kohtutäitur arestis ~ 2900€.

Loe edasi

Tere. Mul on selline küsimus, et aastal 2017 läks minu võlgnevus kohtutäiturile. Varsti saab see makstud, kuid võlgnevuse täiturile andnud inkasso ütleb, et seejärel tuleb maksta ka viiviseid. Kui suured võivad need viivised seadusega olla?

Loe edasi

Käendasin oma kinnistusega kasupoja ja tema elukaaslase majaehituse pangalaenu. Kinnistule on seatud hüpoteek. Pank väljastas laenu, kontrollimata, milleks seda kasutati, ehkki lepingus on kirjas maja ehitus. Laenuraha eest osteti korter, kaks autot ja lihtsalt reisiti.

Loe edasi

Tere, Autol on kohtutäituri poolt märgitud võõrandamise keeld.

Loe edasi

Kui mul on välja kuulutatud eraisiku pankrotti kas usaldusisik ehk varahaldaja on õigus mult ära võtta töövõime toetust ja puude raha?

Loe edasi
Täitemenetlus, Pärimine

Tere Mul suri isa 4 a tagasi ära. Aga nüüd tuli kohtutäiturile kiri isa võlast mulle. Nagu pärijale vms. See võlg aastast 2005. Kas pean ära maksma .. aga ei tahaks . Kuidas pean edasi toimima ?

Loe edasi

Abielu ajal sain mina pärandvara(maja),nüüd mehel võlad ja probleemid.Kas kohtul on õigus mulle kuuluvat pärandit arestida,kuna oleme abielus.

Loe edasi
Täitemenetlus

Tere! Tahtsin küsida, kas sattusime inimese privaatsuse rikkumise otsa või ei. Minu mehel on konto kinni ja kohtutäitur peal. Tema on tubli ja lahendab seda probleemi: käib tööl ja igakuiselt arestitakse tal elatusmiinimumi ületav summa.

Loe edasi

Tere! Olen töötu aga arved vajavad maksmist. Milline oleks parim lahendus võlgade tasumiseks jne? Ei tahaks kohtutäiturit.

Loe edasi

Tere! Küsimus, kui võlg on antud kohtusse ja mitmeid kuid on vaikus, vastuväide sai esitatud ja nüüd on mitmeid kuid vaikus, kuid nüüd äkki on nõue sissenõudja poolt edastatud äkki inkassosse, kas see on seadusega kooskõlas või mida nüüd inkassoga peale hakkata?

Loe edasi
Täitemenetlus

Tere! Seoses venna tekitatud kahjuga nõuavad kohtutäiturid minult (Sandra Õis) ja minu õelt (Danela Õis) raha.

Loe edasi

Tere. Kas kohtutäitur saab arestida töötukassa poolt makstavat töötukindlustus hüvitist?

Täitemenetluse seadustiku kohaselt ei saa sissenõuet pöörata järgmistele sissetulekutele:

Loe edasi

Tere! Kui võlgnevus oli inkassole edastatud ja inkasso on kohtusse andnud, tegin vastuväite ja siis oli ligi kuu aega menetlusse võtmise läbivaatamine ja täna vaatasin, et oli seal info: Menetluse seisund: lõpplahend kuulutatud.

Loe edasi

Tere Võtsime pangast laenu . Mina olin põhitaotleja ja abikaasa kaastaotleja. Mina jäin töötuks ja abikaasa sõlmis pangaga notariaalse võlatunnistuse kokkuleppe võlgnevuse tasumiseks, mis on tänaseks tasutud.

Loe edasi

Tere! Kui lapse isa on elatisvõlglane ja on kohtutäituri kätes ning elab välismaal kuidas saada kätte elatis lapsele.Kas tuleb teha avaldus ja kuhu?

Loe edasi
Kohtumenetlus

Tere Esitasin maksekäsu kiirmenetluse, mis läks edasi hagimenetlusse kuna kostjaga ei saadud ühendust. Täites hagiavaldus tekkisid küsimused millega saaksite ehk aidata. Võlgnevuse põhisumma on 3257 eurot, sellele lisanduvad veel õiguskulud, riigilõivud ja viivised.

Loe edasi
Täitemenetlus

Tere. Olin swedpangale völgu 4800€. Maksin völa ära 2019 a. Soomes töödates nende kohtutäituri kaudu( vöeti otse palgast teatud protsent palgast).Nüüd kui avastasi, et see völg on eestis ikka veel üleval, vötsin eesti kohtutäituriga ühendust.

Loe edasi