kas pärandina saadud kinnisasja saab arestida

Abielu ajal sain mina pärandvara(maja),nüüd mehel võlad ja probleemid.Kas kohtul on õigus mulle kuuluvat pärandit arestida,kuna oleme abielus.

Sissenõude pööramine abikaasade ühisvarale on lubatav võlgnikuks mitteoleva abikaasa nõusolekul või siis, kui on olemas mõlemat abikaasat kohustuse täitmiseks kohustav täitedokument. Võlgnikuks mitteolevat abikaasat teavitatakse nimetatud vara arestimisest ja selgitatakse vastuväite esitamise võimalust. Peale teavituse saamist tuleb kindlasti esitada vastuväide.

Lisaks on tõenäoliselt tegemist olukorraga, kus kinnisasi ei kuulugi ühisvara koosseisu vaatamata sellele, et on omandatud abielu ajal. Tasuta käsutuse teel (kinkeleping, pärimine) saadu on selle abikaasa lahusvara, kellele käsutustehing on tehtud.