Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut
Abikaasade varalised suhted

Tere. Kui on sõlmitud abieluvaraleping ja abikaasad lahutavad ,kas siis abieluvaralwping jääb kehtima? Vöi ühisvara mis soetatud abielu ajal jääb peale lahutust edasi ühisvaraks?

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere! Saan laste elatisraha praegu: 426 eurot kuus, mul on 2 last, maksab laste isa. Kas ja kuidas saaks suurendada elatisrahasummat? Lugupidamisega

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere! Elame juba aastaid abikaasaga eraldi. Mina elan majas, mille ostsime koos, tema korteris.

Loe edasi

Tallinna linna lasteaeda vastuvõtmise ja sealt väljaarvamise kord näeb ette, et lasteaeda saavad eelisjärjekorra lapsed, kelle õed-vennad on samas lasteaias. Tingimuseks on, et lapsed on registreeritud samale aadressile rahvastikuregistris.

Loe edasi

Tere Mul on poeg, kelle bioloogiline isa kasvatuses ei osale, kokku puutuvad harva (vanavanemate kaudu) ja elatist ei maksa. Sellega pole probleemi, mina ise pole ka palunud.

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere Mul on tekkinud olukord, kus abikaasa on mulle teadmata võtnud mitmeid laene ja sattunud makseraskustesse. Varasuhteks on meil vara juurdekasvu tasaarvelduse meetod. Ühine vara on meil kinnistu, mis on 1/2 ja 1/2 kaasomandis.

Loe edasi

Kas eestkostetava vara saab eestkostja kinkida eestkostetava lapselapsele? Millistel tingimustel ning milliseid dokumenete on vaja täita enne notarisse minekut?

Loe edasi

Tere, Mulle on määratud osaline töövõime üheks aastaks, lõpuga aprillis. Tegin uue taotluse pikendamiseks, sain vastuse, et töövõime vähenemist ei tuvastatud. Soovin otsuse vaidlustada, tähtaeg on 30 kp. Või peaksin tegema uue taotluse töövõime vähenemise tuvastamiseks?

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere Laste isa taotles eelmisel aastal elatise vähendamist. Eelnevalt oli 292eur laps. Kokku ühiseid lapsi on 2. Minul on uue elukaaslasega 1 ühine laps (mai kuus sünnib teine).

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere. Kui abikaasa võtab laenu ja ostab korteri ning on ainus laenu maksja ja korter tema nimel,kas abielus olles see korter kuulub ka ühisvarasse?

Loe edasi

Tere Pöördun Teie poole palvega seoses isa tuvastamine kohtumenetlusega. Minu sünnitunnistusel puudub isa andmed ning soovin selle küsimuse lahendada kohtu kaudu. Kuna minu isa on lahkunud meie hulgast, võib olla vajalik DNA-analüüsi läbiviimine isa tuvastamiseks.

Loe edasi

Tere! Mul on 2 last, neil on 1 isa. Kas on laste elatisraha miinimumsumma 2 lapsele kehtestatud riigi poolt? Kas see summa on 520 eurot 2024 aastal? Lugupidamisega

Loe edasi

Tere! Laste isa maksab elatisraha kohtulahendi alusel. Elatise maksja tegi peale esimest kohtumäärust paari kuu jookul suuremaid makseid ,millele ta kuidagi ei viidanud,kui elatise ettemaks (vastupidi ,ta serveeris seda kui kingitust), laste esindaja arveldusarvele.

Loe edasi

Asusin 15 jaanuar vabatahtlikuna kaitseväkke aega teenima, olen 27 aastane ja septembris saan 28 aastaseks, lisaks on kodus 1 aasta ja 1 kuune laps.

Loe edasi
Elatisabi, Pankrotimenetlus

Tere! Kas elatisraha saab välja nõuda, kui isikul, kellelt nõutakse on käimas eraisiku pankrotimenetlus? Elatise nõue on tekkinud hiljem. Või läheb elatisnõue täitmisele alles pärast pankrotimenetluse lõppu?

Loe edasi

Tere, Olen hetkel lapsehoolduspuhkusel ning saan nö emapalka, mis lõpeb novembris. Kui sooviksin hetkel praeguse tööandjaga lepingu lõpetada, kas see tähendab samal hetkel ka emapuhkuse ja -palga lõppu?

Loe edasi

Kui lahutada abielu notari, kas siis jõustub lahustus kohe?

Loe edasi