Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Elatis. Tere. Elukaaslane maksab 300 eurot kuus oma lapsele, keda ta pole 3 kuud näinud. (või teda ei näidata) Nüüd tuli emalt kiri, et soovib saata lapse reisile, kuhu laps tahab väga minna. Ning nõuab et isa maksaks pool kinni.

Loe edasi

Tere, Ühinevad kaks osaühingut (A ja B, tütred) ehk üks ettevõte (B) viiakse üle teise (A) kogu mahus. Minu küsimus on selles, mis saab töötajatest, kes on lapsepuhkusel? Mis võimalused mul on? Kui nad on nõus, siis on ehk OK, aga kui ei, kas koondamine? Ette tänades

Loe edasi

Tere! Lp, Olen hädas.. Googleldades leidsin kuidagi tee teieni. Üritan küsida selgelt ja lihtsalt.. Lapse emaga suhtlus on nullilähedane- ei ole võimalik viisakalt läbi saada kasvõi lapse pärast(9kuune poeg).

Loe edasi

Ostsin muudetud planeeringuga tüüpkorteri, mille muudatused polnud ehitusregistrisse sisse kantud.

Loe edasi

Tere, Jätkuks 30.10.2023 vastatud küsimusele töövõtulepingu ja töötukindlustushüvitise kohta: kas saaksite vastata ka täpsustavalt minimaalsete nõuete kohta tähtaegse töövõtulepingu osas, mille tähtaja lõppemisel tekiks õigus töötukindlustushüvitisele: milline peab olema minimaalne tasu

Loe edasi

Tere! Kui kortermaja on erikujuline ja seal on osad korterid ühise koridoriga, kuhu pääseb ühisomandi ukse kaudu ja on ka kortereid, kuhu pääseb otse korteri välisuksest ehk kui korteri ukst vahetada, siis muutub ka hoone välisilme. Kas see uks on siis ühisomand või eraomand?

Loe edasi

Tere. Kuhu ma peaksin esmalt põõrduma, et esitada elatisnõue, ehk alimendid oma alaealusele lapsele, kuna isa ei toeta last juba 2 aastat korralikult iga kuu, elame lapsega üürikorteris, isa elab eraldi oma korteris, tänud.

Loe edasi

Täitur saab raha maha arvestada ka miinimumpalgast isegi kui avaldus on esitatud kolme päeva jooksul. Kas on siiski võimalik täituriga teha kokkulepe, et miinimumpalga saab kätte täies ulatuses tingimusel, et mina teen endiselt oma makse mida ta oleks muidu juba miinimumist võtnud.

Loe edasi

Tere. Kas korteriühistu e-koosolekul antud poolt hääl koos tingimustega loetakse vastu hääleks? Nt. kui otsuse poolt oli üle poole korteri omanikest, aga nendest üle poolte oli lisa tingimus siis otsust vastu ei võetud. Tänud

Loe edasi

Millistel alustel peab vahetama korterelamu rõdupiirded? Kas tohib vahetada betoonpiirded klaaspiirdete vastu?

Loe edasi

Toimus kaheks seltsinguks jagunemiseks aiandusühistu üldkoosolek.Kahel tänaval on umbes 50 inimest.Üldkoosoleku päevakorda ei järgitud.Üldkoosolek otsustati kokku kutsuda 2 nädala pärast.Teiseks koosolekuks tuleb koostada jagunemisplaan.Teisele üldkoosolekule kogunes vaid üks tänav ehk

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Mis on aluseks abielu lahutamisel kohtu kaudu abielus soetatud ühisvara jagamisel. Abikaasadel on ühisomadis elumaja, kus rahvastikuregistris elukohana registreeritud mees, kuid elab ka naine ja kaks last (28.a ning 13.a).

Loe edasi

Ma lahkusin omal soovil juhatuse liikme kohalt. OÜ maksis riigilõivu ja see on Äriregistris kajastatud. Kas riigiasutustele, pankadele jt OÜ koostööparneritele, kellega olen sõlminud lepinguid, läheb see teade Äriregistrist automaatselt või pean mina või OÜ ise sellest teatama.

Loe edasi

Tere, Kui võimalik, siis sooviksin natuke nõu seoses auto soetamisega eraisikult. Kuna sõidukil on liisingu tõttu registerpant peal siis kuidas käituma peaks? Kas sõiduki ostu-müügileping üldse kehtib antud juhul?

Loe edasi

Esitan oma eilse küsimuse uuesti, sest küsimus jäi arusaamatuks. Ettevõtte asutamisel oli üks osanikest välismaallane ning asutamislepingus ning muidugi ka äriregistris on kirjas tema kui teise riigi kodaniku andmed. Äriregistris on isikukoodi asemel sünnikuupäev.

Loe edasi

Tere! Ostsime 11.11.23. Tartus auto Ford Focus 2020 a. läbisõit 130000 km. Hind 14250.- Müüjaks oli eraisik ja lepingu tegime standartse , mis on Maantee ameti lehel. Lasime enne auto üle vaadata Automaakleril, nemad pakuvad sellist teenust.

Loe edasi

Tere. Soovin teha notariaalset testamenti. Kas ja millised dokumendid selleks peaksid olemas olema?

Loe edasi

Kui lastel on mõlemad vanemad lahkunud. Viimasena lahkus isa. Isa vanematel on eesõigus hooldusõigusele. Ja isegi ei arvestata emapoolseid vanemaid kes tegid ka taotluse. 13.11 tehti otsus et isa poolsed vanemad saavad õigused . Ja 17.11 see jõustub.

Loe edasi

Tere, Sai ostetud auto, käisime kohapeal vaatamas, proovisõitu tegemas ja sai omanikule väidetavalt ainukesest teada olevast auto veast veel hinda alla tingitud, auto ostime 12300€ ga.

Loe edasi

Minu autol läks 2022. a suvel katki käigukast ning töökojas vahetati see uue vastu. Sõitsin selle autoga 1,5 aastat ning nüüd selgus, et käigukasti vahetamise käigus on kahjustada saanud tihendid, mille tagajärjel tilkus välja käigukasti õli ning pidin välja vahetama sidurikomplekti.

Loe edasi