Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut
Kohtusse pöördumine, Maksekäsu kiirmenetlus

Võlgnik võib nõude või selle osa vastu esitada makseettepaneku teinud kohtule vastuväite makseettepaneku kättetoimetamisest alates 15 päeva jooksul, makseettepaneku välismaal kättetoimetamise korral 30 päeva jooksul. Vastuväite võib esitada makseettepanekule lisatud blanketil või muus vormis.

Loe edasi
Kohtusse pöördumine, Maksekäsu kiirmenetlus

Maksekäsu kiirmenetluse avalduse esitaja on avaldaja. Juhul, kui soovite esitada maksekäsukiirmenetlusse  elatise avaldust, tuleb avaldajaks märkida laps/ lapsed ning täita lapse esindaja andmed.

Isik, kelle vastu avaldus esitatakse, on võlgnik.

Loe edasi
Kohtusse pöördumine, Maksekäsu kiirmenetlus

Maksekäsu kiirmenetluses esitatav nõue ei tohi ületada 8000 eurot (sealhulgas kõrvalnõuded nt intressid ja viivised). Kõrvalnõuded (nt intressid ja viivised) ei tohi ületada põhinõuet.

Loe edasi

Avalduse esitamisel maksekäsu kiirmenetluse asjas tasutakse riigilõivu kolm protsenti nõudelt, kuid mitte alla 65 euro (riigilõivu seaduse § 59 lg 6). Elatise nõudmisel riigilõivu avaldajalt ei nõuta.

Loe edasi
Kohtusse pöördumine, Maksekäsu kiirmenetlus

Kui olete tasunud riigilõivu valele kontole, vale viitenumbriga või vajalikust rohkem, siis tuleb teil esitada avaldus riigilõivu tagastamiseks. Avalduse vormi leiate siit. Avaldus tuleb esitada kohtule, mille arvele riigilõiv tasuti.

Loe edasi
Kohtusse pöördumine, Maksekäsu kiirmenetlus

Maksekäsu kiirmenetluse avaldust nii võlanõudes kui lapse elatisnõudes saab esitada üksnes elektrooniliselt portaali E-toimik kaudu. Portaali saab siseneda ainult ID-kaardiga ning E-toimiku kaudu esitatav avaldus tuleb digitaalselt allkirjastada.

Loe edasi
Halduskohus

Tere! KOV ei võimaldanud minu lapsele munitsipaallaseaia kohta. Läksin kohtusse nende vastu ning sain võidu. (Tallinna halduskohtus) Mida ma ei saanud on lasteaia koht. Mida peaksin järgmiseks tegema? Kuhu või kellele kaebama, et antud kohtuotsus ei ole täidetud? Aitäh.

Loe edasi
Kohtusse pöördumine

1. Is it possible to go still with Pärnu County Court's "urgent procedure for a payment order" after they send the case to Harju County Court. ( Please note the debtor wants to pay the amount with in 2 years but I want it in one year. But now i convince myself i can go with 2 years.

Loe edasi

Pärnu Maakohtu Maksekäsundusosakonnast väljastati kohtumäärusena makseettepanek elatisabi maksmiseks kogusummas 600.- eurot kuus.

Loe edasi

Hagi laste isa vastu elatise nõudes. Menetluse algus kuupäev 3.04.23 Aasta jooksul ei ole laste isa menetlusdokumente vastu võtnud. Esimest korda saadeti need talle emailiga (mille ta kätte sai kuna tegi ühekordse ülekande sisuga kohtu rahad).

Loe edasi
Kohtusse pöördumine

Saan aru, et kaasomandi lõpetamiseks on tarvis kokkulepet ning kui seda ei saavutata, tuleb pöörduda kohtusse. Kas siis otsin juristi ning räägin talle mure ära ning ta aitab koostada vastava nõude kohtusse?

Loe edasi
Kohtusse pöördumine

Menetluse seisund: lõpplahend kuulutatud. Tehti apellatsioonmenetlus, lõpetatud/lahendatud 01.04.2024. Dokumendi staatus: Jõustumise ootel. Siit küsimus, kuna jõustub kohtuotsus? E-toimikust ei näe mingeid tähtaegu.

Loe edasi