Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere! Soovin korteri üürile anda ilma maklerita. 1) Palun abi õige üürilepingu leidmisel. Et oleks juriidiliselt õigesti koostatud. Äkki Teil on näidis olemas... 2) Kas on vaja fikseerida ja mis süsteemis, et lasen korter üürile? 3) Kuidas maksta riigilõivu?

Loe edasi

Mida teha, kui maakler andis kinnisvara rendile ilma lepinguta ja üürnikud lõhkusid korteri ja varastasid mööbli. Kas on võimalik mõlemad vastutusele võtta ja mis selleks on vaja ?

Loe edasi

Tere. Tegime eelmise aasta novembris korteri omanikuga üürilepingu läbi maakleri fikseeritud kuutasuga ja üheks aastaks. Kuu aega tagasi helistas omanik, et “kuna suvel kütet ei ole, siis tahan saada +70€ üüri suvekuude eest!”.

Loe edasi

Lepingu sõlmimiseks on vaja vahetada vastastikuseid tahteavaldusi. Leping loetakse sõlmituks, kui on jõutud kokkuleppele lepingu oluliste tingimuste suhtes. Juriidilises keeles loetakse tahteavaldusteks vastavalt oferti (pakkumus) ning selle aktsepti (nõustumus).

Loe edasi

Tere Pöördun Teie poole murega. Küsimus puudutab eluruumi üürimise lõpetamist. Ehk siis üürisime korterit, oli sõlmitud kirjalik üürileping, mis on nüüd lõppenud (25.09.22-30.07.23).

Loe edasi

Olen sõlminud kinnisvaraarendajaga võlaõigusliku lepingu korteri ostuks. Järgmisel aastal möödub kolm aastat lepingu sõlmimisest ja ehitatav maja ei ole ikka veel valmis. Kas võlaõiguslik leping kehtib ainult kolm aastat? Kas arendaja saab taganeda võlaõiguslikust lepingust.

Loe edasi

Tere. Natuke konteksti. Ostsin auto automüüja(firma) käest mis peale 500km sõitu tuli viia parandusse. Leppisime müüjaga kokku et viime auto Tartu firmasse Autohospidali OÜ. Kui helistasin neile, tuli välja et nad ei teadnud asjast midagi.

Loe edasi

Tere. Minu küsimus on seotud arve esitamise tähtajaga. Mai kuus 2022.a. ostsin mina krunt aiandusühistus. Augusti kuus 2022.a. kirjutasin e-maili aiandusühistu haldurile, kus teatasin, et olen krundi uus omanik. Sain vastuse, kus seisis "Aitäh".

Loe edasi

Tere. Mina ostsin krunt aiandusühistus. Krundil ei ole mingit maja, hoonet, ehitist, vett/kaevu, ei ole liitumist elektriga. Kas mina pean sisse astuma aiandusühistu liikmeks ja maksma aastane liikmemaks?

Loe edasi

Kui ühistu esimees ignoreerib katuse parandamist, mistõttu iga tugevama vihma ajal tilgub vesi sisse. Vesi on ju lae katki teinud, nii et külm tuul puhub sisse. Kuidas ühistut panna oma kohustusi täitma? Või kohustuste täitmajätmisel vastutusele võtta?

Loe edasi

Tere Jäin politseile kaks nädalat tagasi vahele radaripüüdjaga. See on seade mis tuvastab lähedal asuvaid kiirust mõõtvaid politsei autosid. Sain selle eest väärteoprotokolli, mille otsust ma pole veel saanud. Trahv selle eest on maksimaalselt 400 eurot.

Loe edasi

Kas ja kui kaua kehtib ruumide omaniku vahetumisel olemasolev üürileping või peab uus omanik enda nimel sõlmima uue üürilepingu. Kas üürnikul on õigus lõpetada ühepoolselt leping omaniku vahetumisel.

Loe edasi

Tere! Ma üritan aru saada, millal lõpeb tähtajatu leping spordiklubiga, kui õpilane ei käi enam trennis. Mul on selline situatsioon. 2018 aastal (märts) oli sõlmitud leping spordiklubiga.

Loe edasi

Tere.mul mure järgmine.ema võttis kunagi minu peale 2 laenu.1 laenu nüüd pidin hakkama ise kinni maxma.ja siis jätab korteri mulle ja kirjutame ringi.rõhutas koguseg et korter jäeb mulle.(selle kohta ka screenshotid olemas)kuid nüüd ei kirjuta ümber ega ka jäe see korter mulle.poolteist

Loe edasi

Tere Vajaksin teie nõu, abi ja arvamust. Mida peaksin edasi tegema? Lugu lühidalt kokkuvõetud kõlab järgmiselt. Eraisik nimega GR, juriidilineisik F OÜ xxxxx on võtnud eesmärgiks mind avalikult mainet hävitada valeinfo ja laimuga.

Loe edasi

Tere, mul selline küsimus et mis peaksin tegema.. Ostsin 8ndal augustil auto, eraisikult Ja lasin teostada autole remondi töökojas ülevaatluse, ja auto ei ole absoluutselt selline nagu peaks olema ja on tehniliselt väga halvas seisus.

Loe edasi
Lepingud

Tere, Mai lõpus tellisin firmalt B S B õhupallilennu, kuid kahjuks kukkus selle firma ainuke omanik end 16.06 surnuks. Seega jäi teenus ehk õhupallilend saamata. Saadaolev telefon ei vasta, e-mailile pole samuti saanud vastust. Mida peaksin tegema?

Loe edasi

Kas võin katust ja lage renoveerinud ehitusmehed kohe kohtusse kaevata või pean eelnevalt veel mingeid toiminguid tegema? Vesi jookseb katuselt esimese korruse tuppa ja kahjustab maja konstruktsiooni. Sellepärast on asjaga kiire.

Loe edasi

Tere, küsimus maksekäsu kiirmenetluse kohta. Olukord: Eraisik A ja OÜx leppisid kokku 08.05.2023 eraisiku A maja soojustustööde teostamise lõpptähtajaga 16 .06. 2023. Töö pidi koosnema 2 etapist: ettevalmistus ja soojustamine.

Loe edasi