Leia kiire vastus oma õiguslikule küsimusele valides huvitav teema või sisestades otsitav sõna otsingukasti. Rubriiki „Kiirelt kätte“ toimetab ja selle sisu kaasajastab Justiitsministeeriumi lepingupartner OÜ HUGO.

Vali teema
Kitsenda otsingut

Tere! Kas abikaasal, kes pole laste bioloogiline isa,on õigus saada pensionilisa laste kasvatamise eest.

Loe edasi

Kas ma pean elatist maksma ikka veel, kui laps on 19 aastane ja õpib õhtukoolis vb max 3päeva nädalas kool? Aga kunagi 2004a määras kohus elatise miinimumpalgast pool ja seda kuni laps õpib, omandab keskharidust ja seda kuni 21 aastaseks saamiseni.

Loe edasi

Tere! Mure järgmine. Lapse ema on Eesti kodanik, isa Türgi kodanik (lapse sünnitunnistusel on ka isa Eesti isikukood). Ema elab lapsega Eestis, isa Türgis. Isal puudub Eesti elamisluba, kuid külastab Eestis 2-3 korda aastas ja kohtub lapsega.

Loe edasi

Tere Kui KOVil pole pakkuda lapsele lasteaia kohta ja pakub lateaia koha asemel hüvitist mille suuruseks on nt 350€ kalendrikuu kohta aga lapsehoius maksab koht ligi 2x rohkem, kas KOVil pole kohustust tagada lapsele lasteaia koht või tagada toetus lapsehoiu koha tasu suuruses, mitte hü

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere!

Loe edasi

Lõpetasin ametlikult lapsehoolduspuhkuse 30.november ja lõpetasin ka töölepingu tööandja juures, kust olin olnud lapsehoolduspuhkusel ligi 2,5 aastat, ka 30.november 2023.

Loe edasi
Elatisabi

Kohtusse on esitatud hagiavaldus kahele lapsele elatise väljamõistmiseks. Kohtu poolt on tulnud ka mentlusse võtmise määrus. Soovisin saada sotsiaalkindlustusametist menetlusaegset elatisabi. Selleks vajan aga kohtu poolt hagi tagamise määrust.

Loe edasi

Tere! Pöördun Teie poole küsimusega, mis puudutab minu 5-aastast erivajadusega poega ja tema kodukoha lähedases lasteaias käimist. Lapele on määratud keskimine puue. Laps käib rühmas, kus on kokku 19 last.

Loe edasi

Vabaabielu lahutamine ja kinnisvara jagamine. Elukaaslasega kahepeale on võetud pangalaen 2009a ja ostetud korter. Pangalaenu lepingus on kirjas nii, et mina olen peamine laenuvõtja ja elukaaslane kaaslaenuvõtja.

Loe edasi
Hooldusõigus

Tere ,kuidas saada pankas märge,et lapseisa kes elatis maksab ,tal küll õigused olemas , aga pangas laspe kontolt ei liiguta omakasueesmärgil lapsele kogutavat raha . Tänan

Loe edasi
Hooldusõigus

Tere. Mure selline Kasvatan üksinda 6a last.Lapse ema suri 2018a. Alustasin kooselu teise naisega 2018a ,elasime koos kuni 11.2023.Nyyd antud isik rààgib et temal on mingid òigused lapse kohta asju otsustada.

Loe edasi

Tere! Eelmise aasta jaanuari kuus suri mu isa. Pärandavara tuli mulle ja mu kahele alaealisele vennale. 2023 juuli käisime Notari juures ja saime vara enda nimele. Oktoobris andis ühe venna esindaja ehk ema avalduse sisse, et saaks pârandvara müüa.

Loe edasi

Tere. Lapse isa ütles, et kui ta ostab lapsele voodi (elame eraldi, laps elab minuga (emaga) koos) siis ta võtab selle eest raha alimentidest, kas see on tõsi? Kas arvestatakse, et isa ostab midagi koju siis võtab selle elatisrahast? Lugupidamisega,

Loe edasi
Elatis lapsele

Tere! Oleme tulnud lapsega elama Soomest Eestisse jaanuari lõpus. Oleme nüüd siin sisse kirjutatud ja Soome ei kavatsegi tagasi minna elama. Halbade peresuhete tõttu pidime Eestisse kolima.

Loe edasi

Tere, pöördun sellise küsimusega. Jagan lasteaega isaga pooleks. Lapsed elavad 2 nädalat isa juures ja 2 nädalat minu juures. Niimoodi on aeg jagatud viimased 2 aastat. Lastetoetuse saan pangakontole mina ja kogu raha läheb huviringide kateks.

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere, kirjutan seoses abielulahutusega. Olles kokku elatud 21a millest 11 aastat abielus. Kooselu alguses sai abikaasa pool maja pärandist mille juurde mõõdistasime ka maaosa.Teise poole ostis abikaasa pärandist välje kodulaenuga mille võttis enda nimele.

Loe edasi
Elatis lapsele, Kohtusse pöördumine

Tere, sooviksin abi elatise väljamõismisel. Palju teenus maksma läheks, kui aitaksite vajalikud dokumendid teha ?

Loe edasi
Abikaasade varalised suhted

Tere. Abiellumisel valisime varalisteks suheteks lahusvara. Seda eelkõige selleks, et minul oli abiellu astudes pärandvara ja kinnisvara olemas, abikaasa ei toonud abiellu kaasa midagi. Abielu jooksul ostsime maja, mille omanik olen mina.

Loe edasi

Tere! Kasvatan nüüdseks juba 10a last üksinda. Lapse isa ei ela meiega koos. Vahelduva eduga on meile elatist tasunud, kuid viimased aastad on see soiku jäänud. Ehk on võlg tekkinud suureks.

Loe edasi

Tere! Abielu on juba väga pikka aega karil. Ei ole võimalik kokkuleppeid saavutada. Mees arvab ,et kohus lahendab kõik. 2 aastat tagasi mehel aju infarkt, nüüdseks hästi paranenud. Olen olnud kogu selle aja tema hooldaja. Kas mul tuleb teda elulõpuni hooldada?

Loe edasi