Enammakstud vanemahüvitis

Olen vanemapuhkusel ja saan vanemahüvitist. Talvel võttis tööandja minuga ühendust boonuse asjus ja pakkus, et paneksin vh boonuse maksmise ajaks pausile kuna boonuse bruto summa ületab lubatud lisatulu ülempiiri. Panin vh pausile aprilli kuuks. Mulle laekus mais boonus tööandja poolt ja juunis jälle vh. Nüüd sain ska-lt enammakset otsuse ja ettekirjutuse maksta tagasi ca 450. - aluseks tööandja poolt esitatud mai kuu tulu, millelt sotsiaalmaksu makstud. Esitasin vaide, kuna laekumised on järjestikustel kuudel ja seda vaja ju kindlustada ka kohustuste katmiseks nagu eluasemelaen. Vaie lükati tagasi rõhutades, et antud olukord ei mahu PHS pg 44 erandite alla. Kas mul on alust otsuse edasi kaebamiseks halduskohtusse? Tänud nõustamast!

Teie kirjeldatud juhul võib see siiski mahtuda PHS § 44 erandite alla, täpsemalt lg 4, milles on sätestatud, et kui sotsiaalmaksu maksja süü tõttu makstakse vanemahüvitise maksmise kalendrikuul vanemahüvitise saajale õigel ajal maksmata jäänud sotsiaalmaksuga maksustatavat tulu, on Sotsiaalkindlustusametil õigus vanemahüvitise saaja esitatud tõendite alusel lugeda sotsiaalmaksuga maksustatav tulu väljamakstuks sellel kalendrikuul, millal sotsiaalmaksu maksja oleks pidanud selle tulu tegelikult välja maksma. Seega, kui boonused tulnuks välja maksta aprillis ja Te suudate seda tõendada, saab SKA seda arvesse võtta ja kaebusel võib olla perspektiivi. Vastasel korral ilmselt mitte.