Tööleping Rootsis

Tere, kas ja kes suudaks aidata töövaidluses Rootsi firmaga kes mind vallandas kuna ma jaanuaris jäin haigeks, põlve trauma, ja mais mind vallandati. Ja ei makstud sentigi selle eest, et ma 3 aastat tegin tööd 11h päevas ja nädalavahetused lisaks. Firma on dixutana ab. Minu nõudmisel saadeti minu tööleping ja töölepingu lõpetamise koopia maili teel. Fotod. Tööleping on allkirjastatud 01.12.2022. Ma töötasin firmas 3 aastat. Ja leping mille sain pole minu allkirjaga. Keegi nendest on sinna alla kirjutanud minu eest. Mul on igal dokumendil tõestus minu allkirjast. id kaardil on ka allkiri. Pole ligilähedalegi. Omanik sai kunagi rootsis maksukelmuste eest tegutsemise keelu. Nüüd "juhib" firmat abikaasa. Aga minul on mure, et tervise rikkusin ära Rootsis ja nüüd nad ei ole nõus isegi minu isiklikke asju tagastama. Ja tööriistu. Rääkimata kolm aastat saamata puhkusetasu või ületunde. Minu elu on läinud tuksi. Ma lähen järgmine nädal põlvega kompuuter uuringusse ja võlanõustaja juurde. Pole raha kui tööd ei saa teha. Jutt ehitusest ja plaatimisest. Ei saa tööd teha kui jalg ei kanna. Keelatud isegi objektil viibida. Soovitud tulemus: Saada puhkuse rahad kolme aasta eest kuigi nemad väidavad, et puhkuse raha on tunni hindes sees ja rootsis on see lubatud. Saada kahjutasu kaotatud kuude eest kui ma pole suuteline endale elatist teenida. Või anda neid politseisse, et nad ei oma kolme aasta jooksul minuga lepingut. Omavad aga mitte minu allkirjaga. Ja minu isiklike asjade tagastamist või hüvitamist. Vähemalt aidake infoga kuhu ma peaks põõrduma. Rootsi riigis pole emaile. Kõik kirja teel v mine kohale. Äkki mingi firma kes aitaks? Ma ei räägi rootsi keeles. Ja inglise keel kehva.

Kui Teil oli sõlmitud tööleping Rootsi firmaga töötamiseks Rootsis, tuleb töölepingust tulenevad vaidlused lahendada Rootsi seaduse järgi. Siin saab vaid soovitada Rootsis tegutsevat või Rootsi siseriiklikku õigust tundvat esindajat leida. Näiteks Eesti advokaadibürool Trinity (https://triniti.eu/et/) on esindus ka Rootsis.