Keda loetakse lapse emaks ja isaks?

Vanema ja lapse suhte alus perekonnaseaduse järgi on õiguslik põlvnemine, mis tekib perekonnaseaduse alusel. Lapse ema on naine, kes on lapse sünnitanud, emadust ei saa vaidlustada. Lapse isa on perekonnaseaduse järgi mees, kes on lapse eostanud.
Perekonnaseaduse alusel on kolm võimalust isaduse kindlaks tegemiseks:

  1. Lapse on eostanud mees, kes on lapse sünni ajal lapse emaga abielus.
  2. Juhul, kui lapse isa ei ole lapse emaga abielus, saab lapse isadust omaks võtta lapse ema ja isa avalduse alusel.
  3. Kolmandaks isaduse kindlakstegemise viisiks on isaduse kohtulik tuvastamine.