Elatis täisealisele lapsele

Tere, olen oma lapse eest elatist tasunud juba 16 aastat vabatahtlikult. Laps õpib nüüd kutsekoolis ja kooli kõrvalt sõlmis ka töölepingu. Kas olen kohustatud endiselt tasuma elatist lapse emale kuskohast eriti palju lapseni elatisraha ei jõua?

Kuni laps on alaealine, tuleb talle ülalüpidamiseks vajalikud vahendid kanda temaga koos elava vanema arvelduskontole, kes peab saadud raha kasutama lapse jaoks. Elatise miinimumsuurus on sätestatud seadusega. Kui aga laps on saanud täisealiseks, tuleb lapsele vajalik raha kanda lapsele endale. Seejuures on oluline, kui suured on lapse vajadused, kui palju takistavad õpingud töötamist ning millises osas saab ta vajadused katta ise töötades ja puudujääva osa peaksid andma vanemad võrdselt.