Arestimisele mittekuuluv sissetulek

Tere kui ma olen üksikvanem kes kasvadab aastast last ja on kohtutäidur peal kas ta võib mulle panna mulle elatismiinimum 877.25 euro peale kui ma pean maksma üüri ja koomunaale ja elama sellest veel järgmise kuuni kas tal on õigus seda teha ma saan lasteraha üksilvanema ja vanemaühvitist.

Sissetulekud, millele ei saa pöörata sissenõuet ehk lihtsamalt öelduna, sissetulekud mida ei tohi arestida, on järgnevad:

  • riiklikud peretoetused nagu: lapsetoetus, lapsehooldustasu, üksikvanema lapse toetus, ajateenija lapse toetus, eestkostel või perekonnas hooldamisel oleva lapse toetus, seitsme- ja enamlapselise pere vanema toetus, sünnitoetus, lapsendamistoetus, elluastumistoetus;
  • puudega inimeste sotsiaaltoetused: puudega lapse toetus, puudega tööealise inimese toetus, puudega vanaduspensioniealise inimese toetus, puudega vanema toetus, õppetoetus, töötamistoetus, rehabilitatsioonitoetus, täiendkoolitustoetus;
  • sotsiaaltoetus sotsiaalhoolekande seaduse tähenduses
  • Eesti töötukassa kaudu makstavad toetused
  • töövõimetustoetus
  • seadusel põhinev elatis;
  • rahaline ravikindlustushüvitis ravikindlustuse seaduse tähenduses välja arvatud ajutise töövõimetuse hüvitis;
  • riiklik pension seaduses sätestatud ulatuses;
  • vanglast vabanemise toetus.

Eeltoodud loetelu ei ole lõplik. Täieliku loetelu leiate Täitemenetluse seadustiku § 131.

Tagamaks, et Teile peale täitmisteate kätte saamist kohaldatakse seaduses ettenähtud miinimum, tuleb kohtutäiturile edastada kõik andmed oma sissetulekute liikide, suuruste ja nende maksjate kohta, samuti andmed ülalpeetavate kohta. Kui see on jäänud tegemata, ei saa kohtutäitur kõike eeltoodut arvestada kuna tal puuduvad vastavad andmed. Soovitan esitada vastavad andmed koos nende õigsust kinnitavate tõenditega (lapse sünnitõend, pangakonto sorteerimata väljavõte 6 kuu kohta jm) võimalikult ruttu, et täitur saaks nendega arvestada.