Maksejõuetusmenetlus
Maksejõuetusmenetlus
Tere! Sattusime tohututesse võlgadesse. Selle aasta(2024) alguseks oli meil täitemenetluses ca. 19 000.- võlgasid ja Inkassos graafikus 22 000.- Pöördusime võlanõustaja poole,kes omakorda soovitas meile võlgade ümberkujundamist kohtu kauda. Nii me ka tegime ja meile määrati usaldusisik kes siis peaks hakkama sellega tegelema. Hakkaski tegelema,nüüd sai dokumendid valmis ja selgub hoopis,et tuleb maksejõuetus välja kuulutada. Millega me kaotaksime kodu, auto jne. Samuti on meil ka 5 last mida me mainisime ka ümberkujundamise avalduses,et sellele tugindes meie kodu alles jääks. Nüüd on olukord kus sugulased tõttasid appi ja maksaks need täitemenetluses olevad võlad ära. ca 19 000.- et saaks kõik arestide alt vabaks ja jätkaksime inkasso võlgade maksmist graafiku järgselt. Võlanõustaja aga ütleb,et ei tohi,et see ei päästaks enam midagi. Minu küsimus siis selline,et kas me tõesti ei tohi neid täituris olevaid täitemenetlusi ära maksta? Ja kas seda usaldusisiku poolt esitatud pankroti avaldust ei saaks kohtust tagasi võtta?
Kui olete esitanud maksejõuetusmenetluse avalduse võlgade ümberkujundamiseks, ei saa keegi Teid kohustada alustama pankrotimenetlust.
Vaadanud maksejõuetusavalduse läbi, kohus:
1) kuulutab välja võlgniku pankroti
2) kuulutab välja võlgniku pankroti ja algatab kohustustest vabastamise menetluse
3) algatab võlgade ümberkujundamise menetluse
4) jätab avalduse rahuldamata või
5) lõpetab menetluse raugemise tõttu
Kohus ei saa otsustada ühegi eelnimetatud menetluse algatamist võlgniku tahte vastaselt, seega kui ümberkujundamine ei õnnestu, lõpetab kohus mneetluse. Ja seda sõltumata usaldusisiku aruandest ja usaldusisiku seisukohast.
Soovitan uurida hoolega oma dokumente, ega Te ei ole eksikombel ka pankrotimenetlust soovinud või jätnud menetluse liigi kohtu otsustada ja kui sellist märget avaldusel ei ole, ei näe ma mingit taksitust võlgnevuste tasumiseks sugulaste abiga.