Kuidas saada riigi õigusabi?

Riigi õigusabi andmisel tuleb eristada olukordi, kus riigi õigusabi antakse taotluse alusel ja olukordi, kus riigi õigusabi antakse taotlust esitamata. Taotlus riigi õigusabi saamiseks tuleb üldjuhul esitada kohtule. Uurimisasutusele või prokuratuurile esitatakse riigi õigusabi taotlus juhul, kui isik on kahtlustatav kriminaalasjas, milles kaitsja osavõtt ei ole kohustuslik.

Taotluse vorm on kättesaadav igas kohtus ja advokaadibüroos.