Kuidas käituda, kui tunned et sind ahistatakse
Tere. Kas teil on sellist juristi kes aitaks määrata uurija või ma ei tea. Mind koguaeg terroriseerib keegi. Na ei jõua enam kannatada. Täna oli veel hullem. Seisin Rahu tänava peatuses ootasin bussi ja jäi seisma auto ja kaks meest irvitasid ja midagi rääkisid vaatasid mind. Mõne aja pärast sõitis väga suurt müra tekitav baiker mööda. Ja sellised terrorit toimuvad koguseg. Olen seotud Tartu vaimsetervise keskusega. Sealt käib juhendama vanglast välja tulnud naine. Ei tea kas need terrorit tulevad sealt keskuse poolt. Palun aidake. Kuhu ma peaks pöörduma murega?
Esialgsel hinnagul ei ole tegu selgelt õigusliku küsimusega. Siiski selgitame, et kui tunned, et sind tänaval ahistatakse, on tegemist soovimatu käitumisega, mida ei pea taluma. Ahistamine võib olla verbaalne (kommentaarid, jultunud küsimused), mitteverbaalne (jälitamine, siivutu viibutamine) või füüsiline (puudutamine, tee blokeerimine). Sellisel juhul võid lahkuda sulle ebamugavast olukorrast kuid võid alati pöörduda ka politsei poole, sest see ei tähenda kohe uurimist või kohtuasja. Politseinik oskab nõu anda ning aidata sul sobiva lahenduseni jõuda. Võta ühendust oma piirkonnapolitseinikuga, kelle kontakti leiad siit, kuid võid helistada ka numbril 112