Milline on perekonnanimi pärast lahutust?

Abielu lahutades võivad abikaasad säilitada abielu ajal kantud perekonnanime, taastada lahutatava abielu eel viimati kantud perekonnanime või taastada esimese abielu eel viimati kantud perekonnanime.

Abielu lahutav ametnik (perekonnasisuametnik, notar, kohtunik) küsib igakordselt perekonnanime muutnud abikaasalt, kas ta soovib perekonnanime muuta või mitte? Teine abikaasa, kelle nime abikaasa kannab, ei saa mõjutada ega vaidlustada teise poole otsust ja nõuda oma perekonnanimest loobumist.