Millal määratakse lapsele erieestkostja?

Erieestkoste määratakse lapsele tehinguteks, milleks on vaja kohtu nõusolekut ja vanem ei saa seda eestkostjana teha, näiteks lapsele kuuluva kinnisvara tehingu tegemine selliselt, et lapse eestkostja soovib võõrandada lapsele kuuluva vara iseendale. Selliseks puhuks määratakse lapsele erieestkostja, kes teeb tehingu eestkostjaga, kus lapse huve tehingus esindab erieestkostja.

Erieestkostja on kohtupraktikas määratud näiteks ka lapsevanemate halbade ja pingeliste suhete puhul - last kasvatava lapsevanema isikuhooldust piirati PKS § 134 alusel lapse ja lapsest lahus elava lapsevanema suhtlemist puudutavas küsimuses ning lapse ja lapsest lahus elava lapsevanema suhtlemise korraldamiseks määrati erieestkostja.