Elatise suuruse muutmine

Kuus kuud tagasi andsin sisse kiirmenetluse avalduse, mille kohaselt peab endine elukaaslane maksma meie ühisele lapsele elatist kindlas summas kuni lapse täisealiseks saamiseni. Avaldust sisse andes ei näinud ette, et elatisraha on kindel summa. Iga aasta 1.aprillil aga elatisraha miinimum tõuseb, kas mul on võimalik pöörduda kohtusse, et välja nõuda summa, mis suureneb iga aasta või nüüd jääbki kindel summa, kuni lapse täisealiseks saamiseni?

Elatise suurust saab muuta, kui selle aluseks olevad asjaolud on oluliselt muutunud. Nii saab elatise suuruse muutmiseks kohtusse pöörduda, kui elatis ei kata enam lapse kõiki eluvajadusi näiteks vajaduste suurenemise tõttu.

Koheselt, peale maksekäsu tegemist, hagiavaldust kohtusse esitada ei ole otstarbekas. Kohtusse võiks pöörduda siis, kui välja mõistetud elatisest enam lapse vajaduste katmiseks ei piisa (arvestades ka teise vanema kohustust tagada ülalpidaminevanemate võrdsuse printsiipi lapse ülalpidamiskulude kandmisel).