Elatise nõue täitemenetluses

tere sooviksin teada elatisvõlgnevuse kohta.mul on tekkinud aastate jooksul elatisvõlgnevus kahele lapsele lapsed praegu täisealised.summa on umbes 14000kui hagi esitaja võtab hagi tagasi kas ja kui palju ma pean kohtutäiturile siis maksma et menetlus lõpetatakas.või pean ma selle suure summa kohtutäiturile maksma ja kas hagi esitaja saab sealt ka midagi.nende aastate jooksul pole hagi esitaja suurt midagi saanud praegugi mingi 10 euri kuus kuidas ma peaks edasi tegutsema tänades.H

Elatise võlgnevuselt arvutab kohtutäituri tasu sarnaselt võlgnevusele. Teie viidatud nõude puhul on kohtutäituri põhitasuks 1100eur (lisandub km). Kui võlanõudja soovib tagasi võtta (lõpetada menetlust) siis peab kohtutäituri põhitasu 50% ulatuses tasuma nõudja ise.

Vastatud:
23.03.2026