Eestkoste tähendus
Tere, Mulle pakub kohalik omavalitsus, et hakkaksin oma õe eestkostjaks. Kui aga kohalik omavalitsus on õe eestkostja, siis ei saa mina teda tõenäoliselt kuskile (näiteks ujuma, matkale) kaasa võtta? Või mingi loaga ikkagi saaks vahel hooldekodust välja? Veel hooldekodu kohta pole, kui elab kodus, kas siis tohib õde koos minuga kusagil käia? Kas eeskostet saab hiljem vallalt üle võtta, kui näiteks peaks tulevikus rohkem Eestis olema? Kas see on lihtne? Kui eestkostetav peaks midagi ära lõhkuma, kas siis eestkostja maksab? Eriti kui eestkostetava sissetulek kahju ei kata?
Eestkoste ei tähenda, et teised isikud ei tohiks eetkostetavaga suhelda ega temaga tegeleda. Küll on eestkostjal õigus otsustada (sõltuvalt eestkoste ulatusest) kes on need isikud ja kuidas tegeletakse. Seega kui eestkoste on seatud kõigi asjade ajamiseks, tuleb eestkostjalt nõusolek küsida. Eestkostjana eelistab kohus alati füüsilist isikut ja eestkostja ülesannete panemine vallale on viimane abinõu, kui sobivat füüsilist isikut ei leita. Kui leitakse sobiv füüsiline isik on võimalik esitada kohtusse taotlus eestkostja vahetamiseks ja eestkostja ülesannete panemiseks sellele füüsilisele isikule.
Kui eestkostja on toiminud vajaliku hoolsusega, ei vastuta eestkostja eestkostetava kohustuste eest oma varaga. Eestkostja ülesanne on hoida ära mistahes kahju tekitamist eestkostetava poolt või kui kahju on siiski tekkinud, sõlmida kokkuleppeid ja graafikuid eestkostetava vara arvelt kahju hüvitamiseks.