Suusõnalise lepingu üles ütlemine

Tere Sain seoses isa surmaga päranduseks veidi põllumajandusliku maad, mida oli isa lubanud suusõnaliselt tasuta kasutada kohalikul ettevõtjal juba paarkümmend aastat. Kuna kirjalikku lepingut pole kunagi olnud (seda tean kindlalt) siis tekkis mul küsimus, et kuidas saan soovi korral lõpetada antud ettevõtjaga maa kasutamise? Tean et tähtajatu lepingu korral pean ette teatama 1a ja leping võib lõppeda 1apr või 1okt, aga kui leping on olnud suusõnaline siis kuidas tuleb käituda? Tänan!

Suusõnalise lepingu puhul on kõige probleemsem kokkulepitud tingimuste tõendamine. Pikaajalise lepingulise suhte puhul saab lähtuda poolte vahelisest praktikast. Esmalt, kas tegemist oli rendilepinguga või tasuta kasutamise lepinguga, milles pooled olid kokku leppinud (tähtajaline või tähtajatu leping). Kui selgub, et tegemist oli siiski põllumajandusliku rendilepinguga, tuleb selle üles ütlemisel järgida seaduses sätestatud nõudeid vaatamata sellele, et kirjalik lepingudokument on jäänud vormistamata.