Kinkeleping kahele kingisaajale

Tere. Onu soovib kirjutada oma kinnisvara (maja) minu ja venna nimele võrtselt. Kas selleks on vaja teha kinkeleping? Kas saab kirjutada kinnisvara kahele inimesele võrtselt? Kuidas arvutatakse sellisel juhul notri tasu? Mida on vaja teha enne notari juurde minekut?

Kui onu soovib kirjutada oma vara Teie nimele, tuleb vormistada notariaalne kinkeleping. Tegemist ei ole ju sisuliselt muuga, kui onule kuuluva vara Teile üle andmisega tasuta, mis vastab kinkelepingu iseloomule. Kinkelepingut saab teha nii ühele kui ka mitmele isikule. Kui omandit soovitakse üle anda mitmele isikule, saab teha lepingu selliselt, et nii Teie kui vend saate kinnisasja omanikuks ja kummalegi kuulub 1/2 mõttelist osa kaasomandist.

Notari tasu suurus sõltub tehingu väärtusest. Soovitan nii tasu suuruse kui kõik muud tehinguga seotud üksikasjad küsida üle tehingut tõestavalt notarilt. Enne notari juurde minekut tuleb broneerida aeg, anda notarile teada mis tehingut soovitakse teha ning kes on tehingu osalised ja edasi juhendab juba notar.

Vastatud:
30.08.2023