Põhikirja kehtivus

Tere, Sooviksin küsida abi Osaühingu Põhikirja osas. 1.Kas Põhikiri üksi on piisav dokument, või on ka vaja Põhikirja lisa? 2. Kui äriregistris on Põhikiri kehtiv aga kinnitamise kuupäev puudub, kas siis see on kehtiv dokument mida tõlkida, et teises EL liikmesriigis ennast maksumaksjaks registreerida? Ma pean saatma Põhikirja inglise keeles Saksamaa maksuametile. Aga enne kui otsin vandetõlki selleks, sooviksin veenduda, et mu Põhikiri on määrustepärane. Oleksin väga tänulik, kui oskaksite mind nende küsimuste osas edasi suunata. Parimate soovidega,

Põhikiri on dokument, mis koostatakse enne asutamist ja võetakse vastu juriidilise isiku asutamiskoosolekul. Põhikirja muutmiseks on kindle protseduur, muuhulgas saab muudatusi põhikirja teha vaid üldkoosolek. Kui alates ettevõtte asutamisest põhikirja muudatusi tehtud ei ole, on ettevõtte asutamisel registrile esitatud põhikiri kehtiv. Küsimus põhikirja lisa kohta on arusaamatu. Vastajale ei ole teada, millised lisad Teie põhikirjal on, seega ei saa võtta seisukohta, kas neid on vajalik tõlkida ja esitada või mitte.

Kas Saksamaa maksuametile piisab põhikirjast või on sellele vaja lisada veel mingeid lisasid, soovitan küsida isikult, kellele document esitatakse.