Osaühingu osa müümine ja uue juhatuse valimine

Tere! Olen ülikooli ajal asutatud üliõpilasfirma juhatuse liige ja ainuosanik. Ettevõte on asutatud sissemaksuta ning tehinguid pole toimunud. Juhatuses on hetkel kaks liiget. Teine juhatuse liige soovib OÜ-ga ärilist tegevust alustada. Seega soovin mina ettevõttest lahkuda nii, et teine juhatuse liige saaks olla ettevõtte juhatuse ainus liige ja ainuosanik. Kas e-äriregistri kaudu on võimalik juhatuse liiget (mind) tagasi kutsuda? Millist vormi selleks kasutada? Kas e-äriregistri kaudu on võimalik OÜ osanikke muuta või peab selleks pöörduma notarisse? Millised dokumendid peame selleks esitama, et OÜ ainuosanikku osanikku muuta? Lugupidamisega

Osaühingu osa müümine ilma notari juurde minemata on teatud tingimustel võimalik. Selleks peab osaühingu osakapital olema vähemalt 10 000 eurot. Lisaks peab osakapital olema täielikult sisse makstud. Seega kui osakapital on 2500 eurot või osaühing on asutatud sissemakset tegemata, siis tuleb osa müümiseks notari juurde minna.

Juhatuse liikme vahetamiseks notarit vaja ei ole. Selleks piisab osanike koosoleku või ainuosaniku otsusest juhatuse tagasikutsumise ja uue juhatuse valimise kohta, mis tuleb koos vastava kandeavaldusega esitada registripidajale (e-äriregistri kaudu)