Kõrvalkulud mitteeluruumi üürilepingus

Tere! Mul on küsimus seoses garaaziboksi välja üürimisega. Olen omanik, üürisin garaazi välja ja lepingusse kirjutas maakler teksti: "Lisaks üürile tasub Üürnik järgmised Üüriobjekti kasutamisega seotud kõrvalkulud: 3.3.1 proportsionaalselt garaažiühistu hoolduskulud, remondifondi ja maamaksu;" Nüüd esitas garaaziühistu arve, aga üürnik keeldub seda maksmast, väites, et garaaziühistu liikmemaks, maamaks ja raamatupidamisprogrammi tasu ei ole garaaziboksiga seotud kulud? Garaaziühistu liikmeks sain automaatselt kui garaaziboksi omanikuks sain, garaaz asub sellel maal, mille eest on maamaks ja mitte midagi muud ei seo mind selle garaaziühistuga kui see üks garaaziboks. Palun Teie hinnangut, kas need eelpool leotletud 3 asja on garaaziboksiga seotud kulud, mida üürnik peaks tasuma või mitte? Ette tänades!

Üürnik peab tasuma kõik kulud, milles on üürilepingus kokku lepitud. Kokkulepe kõrvalkulude osas on mitteeluruumide puhul dispositiivne ehk põhineb iseotsustamise õiguse ja lepinguvabaduse põhimõtetel. Seadusandja siin piiranguid, erinevalt eluruumide üürilepingute mõningatele tingimustele, ei sea.