Aegumise kohaldamine

Olen saanud inkassolt nõudekirja, mille alusarveid (samalt esitajalt ) on kokku 7, kuid aga 4 nendest on aegunud. Kuidas peaksin paluma neil aegunud nõuded eemaldada, ilma et tunnustaksin kogu nõuet? " Nõude tunnustamine võib seisneda õigustatud isikule võlgnetava osalises tasumises, intresside maksmises, tagatise andmises või muus teos. "

Aegumine ei kohaldu automaatselt vaid võlgnik võib aegunud nõude tasumisest keelduda, esitades nõudele aegumise vastuväite. Seega tuleb Teil inkassofirmale kirjutada, milliste alusdokumentide alusel olete nõus tasuma ja milliste alusdokumentide alusel tekkinud nõuete tasumisest keeldute, kuna nõue on aegunud.