tasuta võõrandamine
Tere! Aastal 2022 oli tehing notari juures. Mina(eraisik) andsin üle korteri oma firmale(OÜ). Tegu oli "Korteromandi tasuta võõrandamise lepinguga". Lepingus oli ka pandud korteri turuväärtus 90000eur. Kas praegu on olemas seaduslik/juriidiliselt korrektne variant, et minu firma(OÜ) maksab minule(eraisikule) korteri eest 90000eur? Kui saab, siis mis seaduse alust võib kasutada? Ette tänades
Juhul kui oli tegemist tasuta võõrandamisega, siis on see õiguslikult käsitletav kinkena. See tähendab, et tasuta võõrandajal (kinkijal) ei teki nõuet saada saajalt (kingisaajalt) tasuta üleandmise eest tasu. Tasuta võõrandamine tähendab, et te andsite teile kuuluva vara tasuta äriühingule, ehk te rikastasite äriühingut ilma vastutasuta. Seega ei ole äriühingul õiguslikku alust teha teile selle tehingu eest väljamakseid. Juhul kui äriühing siiski teeb väljamakse, käsitletakse seda maksustamisel tõenäoliselt muu alusena (nt dividendina).