Osaühingu sundkustutamine registrist

Tere! Mul on ettevõte millel ei ole olnud majandustegevust ligi 10 aastat ja ma sooviksin sellest ettevõttest vabaneda. Tartu maakohus saatis mulle kirja sundkustutamise hoiatusega aastaaruannete esitamata jätmise eest. Kas sundkustutamine toob endaga kaasa mingeid kohustusi mulle isiklikult

Sundkustutamisel lõpetatakse osaühing likvideerimiseta. Registripidaja avaldab väljaandes Ametlikud Teadaanded teate osaühingu registrist kustutamise kohta vähemalt kolm kuud enne kustutamist. Registripidaja kutsub sellega osaühingu võlausaldajaid üles teatama oma nõuetest osaühingu vastu. Kui võlausaldajad üleskutsele ei reageeri, kustutatakse äriühing registrist likvideerimismenetluseta.

Kui osaühingu võlausaldaja või osaühing ise siiski esitab osaühingu likvideerimise taotluse, otsustab registripidaja osaühingu sundlõpetamise.

Kui pärast osaühingu registrist kustutamist ilmneb, et osaühingul oli vara ja tarvitusele tuleb võtta likvideerimisabinõud, võib registripidaja otsustada likvideerimise.

Kui osaühing esitab pärast majandusaasta aruande esitamata jätmise tõttu registrist kustutamist puudu olevad andmed, on tal võimalik esitada avaldus registrisse ennistamiseks kolme aasta jooksul kustutamisest arvates.