Märge kinnistusraamatus

Tere! Tekkis selline küsimus: Mida tähendab selline lause: Keelumärge kinnisasja käsutamise keelamiseks Eesti Vabariik (Maksu- ja Tolliamet (registrikood 70000349)) kasuks. Kuidas sellest aru saada? Lugupidamisega Taivo.

Lause tähendab, et kinnisasja omanikul on tõenäoliselt võlgnevus Maksu- ja Tolliameti ees ning kohustuse täitmise tagamiseks on keelatud kinnisasja käsutamine, see tähendab kõik tehingud kinnisasjaga, kuni kohustuse kohase täitmiseni ja selle järgselt märke kustutamiseni.