Maksimaalne temperatuur eluruumis
Tere Küsimus selline, et uusarenduses on maist kuni oktoobrini toatemperatuur püsivalt 30 kraadi. Arendaja siinkohal parandusi pole teinud, sest ventilatsiooninõduded on nende sõnul normis. Lugesin Riigi Teatajast, et elamispindadele on sätestatud normid miinimum ja maksimum toatemperatuuri osas (maksimumi osas kindlalt kraadi ei ole toodud). Hetkel maja ei ole veel kasutusluba saanud, protsess käib. Nüüd sai KÜ koosolekul konditsioneeride teema tõstatud ja seisukohti on erinevaid. Suurim mure on energiamärgise muutus, hetkel on majale väljastatud või väljastamise protsessis A-energiamärgis. Küsimus siinkohal, et kas mul on õigus see konditsioneer kasutusloa saamisel panna, kuna elamine ei ole inimlikes tingimustes või kas saab arendajat kuidagi survestada, kuna temperatuur ei ole suvekuudel inimlik? Või kas on mingeidki viiteid seaduses sellele, et korterites peab olema mingi kindel temperatuur ja õhuvoolavus? Sellistes tingimustes on võimatu elada. Ette tänades
Majandus- ja taristuministri määruse „Eluruumile esitatavad nõuded“ § 4 lg 4 sätestab küll madalaima eluruumile lubatava temperatuuri, kuid maksimaalset lubatavat temperatuuri nimetatud määruses sätestatud ei ole. Määruse § 4 lg 4 teise lause kohaselt tuleb siseõhu temperatuuri ülempiir määrata kehtestatud nõuete alusel, milleks kohtupraktika kohaselt loetakse tänapäevaste energiatõhususele kehtestatud nõuete kohaselt ca +27 kraadi.