Koondamine
Tere. I have worked in a company since July, 2019. Went on a maternity leave on July, 2023 (4 years) . I am scheduled to return on March, 2025 (another 1.5 years). If i would be redundant upon my return, should i get 30 or 60 day notice? Also, would i qualify for a redundancy benefit from Töötukassa? Thank you in advance.
Koondamisest peab ette teatama 30 kalendripäeva, kui töösuhe tööandja juures on kestnud 1-5 tööaastat ja 60 kalendripäeva, kui töösuhe on kestnud 5-10 tööaastat. Töösuhte kestvuse hulka arvatakse ka vanemapuhkusel viibitud aeg.
Töötukassa maksab koondamishüvitist koondatud töötajale tööandja avalduse alusel. Tingimuseks on, et töösuhe kestis vähemalt viis aastat (sealhulgas vanemapuhkusel viibitud aeg). Kui töösuhe selle tööandja juures on kestnud viis kuni kümme aastat, makstakse hüvitist ühe kuu keskmise töötasu või palga ulatuses.