Ettevõtte vara

Tere. Mul on firma kahe peale ühe teise isikuga. Ostsime korteri, et see korda teha ja siis edasi müüa. Ma kasutasin enda isiklikku raha korteri ostmiseks. Umbes viie kuu möödudes teine osapool tahtis võtta laenu 10 000 euro ulatuses et korterit korda teha. Laen sai võetud 10 000 euro ulatuses korteri tagatisel ja see jäi teise osapoole kanda. Umbes nädal tagasi tuli kohtutäiturilt kiri, kus nõutakse võlga sisse. Sain läbi kohtutäituri teada, et laenu tagasimakseid pole tehtud umbes 3 kuu jooksul ja korter tahetakse aresti alla panna. Teine osapool pole huvitatud laenu tagasimaksest. Tõenäoliselt läheb korter sundmüüki, kuna aega arestimiseni on ainult 11.jaanuarini. Lisaks sain teada, et kommunaalarved ka maksmata. Need sain ka alles siis teada kui uurima hakkasin. Teine pool ei teavitanud mind nendest võlgadest. Nimelt firma email oli teise osapoole kasutuses ja kõik kirjad on läinud sinna. Minul ligipääs puudub emailile ja küsides talt ta ütleb, et pole firma postkasti. Ma ei oska asja lahendada ja olen nõutu. Tervitades

Kui kinnisasja omaniku nõusolekul on seatud kinnisasjale hüpoteek teise isiku laenukohustuste tagamiseks, on laenuandjal õigus hüpoteek kohtutäituri vahendusel realiseerida ehk korter müüa. Korteri müüki saab vältida laenuandjaga kokkulepet sõlmides. Samuti võib olla võimalik müüa korter ise kohtutäituri kontrolli all, kui kohtutäitur selleks nõusoleku annab. Kuidas ja kas kinnisasja omanik lanuvõtjalt tekkinud kahju hüvitamist nõuda saab, sõltub konkreetsetest asjaoludest, millele foorumi tingimustes ei ole võimalik hinnangut anda ja mille analüüsimiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele.