Töösuhte vormistamine
Tere! 1. Kuidas on õige vormistada tööleping, kui haridusasutuses töötab 1,0 kohaga huvijuht aga sügisest hakkas ta ka andma õpetajana tunde koormusega 0,3. Kas töölepingu lisa õpetaja ametikohal võib olla tähtajaline? näiteks: 01.09.2023-13.06.2024 2. Lasteaed- õpetajana on olnud tööl 3a (hetkel jookseb 3 aasta) järjest tähtajalise töölepinguga, (01.08.22-21.06.2023, siis jälle 01.08.2023-21.06.2024)) kuna puudub lasteaia õpetaja kvalifikatsioon. Ja õppima asuda pole plaani. Tean, et tähtajalist töölepingut ei tohi järjestikku sõlmida rohkem kui kaks korda samalaadse töö tegemiseks ja kahe kuu vaheliste aegadega, siis muutub tähtajatuks. Teeme iga aasta konkursse aga lihtsalt paberitega lasteaia õpetajaid ei kandideeri. Mida teha? Lugupidamisega
Töötamine tuleks vormistada nii, nagu see faktiliselt toimuma hakkab. Kui isikule lisanduvad tööülesanded ja vastavalt suureneb ka palk, võib selle vormistada olemasoleva töölepingu lisana lisakohustuste andmise ja töötasu suurenemise kohta. Kui aga tegemist on kahe teineteisest sõltumatu ametikohaga, võib jääda kehtima olemasolev leping huvijuhi tööülesannete täitmiseks ja õpetaja 0,3 koormuse osas sõlmitakse uus leping õpetaja töö iseloomu arvestavatel tingimustel. Sellisel juhul kehtivad lepingud teineteisest sõltumatuna ja ühe lepingu lõppemine ei too kaasa teise lapingu lõppemist.
Lasteaia õpetaja kvalifikatsiooninõueteks on seadusest tulenevalt kõrgharidus, pedagoogilised kompetentsid ning eesti keele oskus vastavalt keeleseaduses ja selle alusel kehtestatud nõuetele. Seega erinevad kvalifikatsiooninõuded nõuetest, mis on isikule tähtajalise lepinguga töötamiseks vaid haridustaseme poolest (keskharidus/kõrgharidus). Kui konkreetne isik soovib edasi töötada, tuleb tal asuda õppima. Kui isik õppima asuda ei soovi ja kõrgharidust omandada ei taha, ei saa ta kahjuks lasteasutuses töötada ja tuleb leida teine isik, kellega on lubatud avaliku konkursi ebaõnnestumisel tähtajaline leping sõlmida ning toetada vajadusel tema kõrghariduse omandamist. Paraku on mitmeid erialasid, kus ei saa töötada ilma kvalifikatsiooni omamata.