Millised ühingud peavad äriregistrile või mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrile esitama majandusaasta aruande?

Majandusaasta aruande peavad registrile esitama äriühingud, mittetulundusühingud (k.a korteriühistud, erakonnad jne) ja sihtasutused. Välismaa äriühingu filiaal peab registrile esitama äriühingu kinnitatud ja audiitorkontrolli läbinud majandusaasta aruande juhul, kui asukohamaa õigusaktide kohaselt tuleb aruanne avalikustada. Täis- ja usaldusühingud esitavad aruande registrile juhul, kui täisosanikuks on osaühing, aktsiaselts, mittetulundusühing või tulundusühistu. Lisaks tutvuge raamatupidamise seaduses sätestatuga.

Majandusaasta aruande esitamine registrile on kohustuslik.