Maa kasutusõigus

Kasutan (rendin), suusõnalisel kokkuleppel naabriga, tükikest maad ca 40m2, mis on aiaga eraldatud naabri maast. Point ongi selles ,et aed ei saanud omal ajal õieti piirile . Küsimus . Kas on võimalik koostada vabas vormis naabrite vahel juriidiliselt siduvat rendilepingut minu kasuks, näiteks 50a. Tegemist kolmnurkse tükiga, nurgapunktid on maarakenduses GIS märgitud. Loodan ,et saite küsimusest aru. Head päeva

Maatüki kasutamise aluseks võib olla rendileping, piiratud asjaõigus isikliku kasutusõiguse näol koos kinnistusraamatusse kandmisega ja asjakohane võib olla ka naabrilt vastava maatüki ostmine ja Teie kinnisasjaga liitmine. Soovitan läbirääkimiste teel sobivaim variant välja selgitada. Kui rendilepingu saab sõlmida lihtkirjalikult ja andmeid selle kohta kinnistusraamatusse ei kanta siis nii ost kui kasutusõiguse seadmine vormistatakse notariaalselt ja kantakse kinnistusraamatusse, mis omakorda tagab lepingu kehtivuse ka kinnisasja omaniku vahetumisel.