Ma tahaksin kinnitada mingi fakti olemasolu või mitteolemasolu

Notaril on õigus kinnitada notariaalmärkega mingi asjaolu olemasolu või selle puudumist. Lisaks allkirja õigsusele saab notar kinnitada näiteks dokumendi esitamise aja kindlakstegemist, avaliku registri andmeid ja väljatrüki õigsust, isiku elusolekut ja teatud kohas viibimist, avalduse ja teate edastamist. Loetelu pole ammendav, see tähendab, et notaril on õigus kinnitada ka kõiki teisi lihtsaid asjaolusid.