Likvideerimise ajal laekuv raha

Kuni 2018. aastani hõlmas korteriühistu 2 maja. Vastavalt 2018. aasta KrtS-le saadeti korteriühistu likvideerimisele ning iga maja moodustas uue korteriühistu. Vana korteriühistu on endiselt likvideerimisel, kuna selle tegevuse ajal käis seal kohtumenetlus korteriomaniku võla üle. 2023. aastal tunnustas kohus korteriühistu hagi osaliselt ja nüüd võtab kohtutäitur korteriomanikult raha välja ja kannab selle vana korteriühistu uuele kontonumbrile. Likvideerimisel oleval vanal korteriühistu-l võlgu võlausaldajate ees ei ole ja viimane aruanne tehti 2021. aastal. Kohtuotsusega kohtutäiturilt saadud raha uude korteriühistu-sse üle ei kanta, tundub, et likvideerija (vana korteriühistu juhatuse liige) kannab selle oma isiklikule kontole või loodab seda teha. Palun öelge, kuhu ma saan pöörduda, et vana korteriühistu kontole laekuv raha kantaks uue korteriühistu kontole või tagastaks uue korteriühistu liikmetele.

Teie küsimusest võib järeldada, et Ühistu on likvideerimisel ja uued ühistud on vana ühistu õigusjärglased. Tegevuse lõpetamiseks oli vajalik kokku kutsuda mittetulundusühingu üldkoosolek , mille päevakorras olid järgmised punktid:

lõpetamise otsustamine

likvideerija (-te) määramine

likvideerimise kava koostamine

Tõenäoliselt otsustati likvideerimiskavas ka varade üleminek uutele ühistutele.

Likvideerijad koostavad likvideerimismenetluse lõpetamiseks pärast kõigi võlausaldajate nõuete rahuldamist lõppbilansi ja vara jaotusplaani. Lõppbilansis kajastatakse likvideerimismenetluse lõpuks allesjäänud vara.

Likvideerija(d) esitab(vad) e-äriregistrile uue majandusaasta aruande või likvideerimisbilansi ja -tulemiaruande.

Kuidas varad jaotatakse, tuleneb põhikirjast või eelnevast üldkoosoleku otsusest. Tõenäoliselt tuleb varad üle anda õigusjärglastele.

Kui aga likvideerimismenetlus on lõppenud ja ühingul on jäänud jaotamata vara (raha pangakontol), tuleb viia läbi täiendav likvideerimine. Keegi ei tohi ega saa seda vara lihtsalt enda kontole kanda.