Kaasomandi kasutuskorra kokkulepe

Kinnisvara, mis on kaasomandis kolme omaniku vahel. Kõigile kaasomanikele kuulub 1/3 kaasomandiosa. Ühe osa omanik oli abielus ja abikaasa suri ning kuna see oli ühisvara siis toimus pärimine. Algatati pärimismenetlus pärija poolt ja notar selgitas välja pärijad ning väljastas pärimistunnistuse. Lisaks on vajalik omandiõigustunnistus, aga pärijad ei saanud omavahel kokkuleppele ja otsustasid, et jätavad selle sellisesse seisu nagu ta on. Kas ja millised võimalused on teisel kahel kaasomanikul, kellele kuulub kokku 2/3 kaasomandiosast, et sõlmida notariaalne kasutuskokkulepe, kes millist osa kinnisvarast täpselt kuulub?

Kui pärijad on pärandi ühiselt vastu võtnud ent pärandvara on jagamata, on moodutunud pärandvaraühisus. See tähendab, et pärandjale kuulunud mõtteline osa kuulub nüüd kaaspärijatele ühiselt ja kokkuleppeid saavad nad sõlmida ühiselt. Seega, et sõlmida kirjeldatud olukorras kasutuskorra kokkulepe, tuleb kokku lepida kõigil omanikel. Nii 2/3 mõttelise osa omanikel kui kõigil pärijatel, kellele kuulub ühiselt 1/3 kaasomandist.